12/08/2014

Polacy kupują coraz więcej sprzętu szpiegowskiego

Choć sprzedaż akcesoriów szpiegowskich rośnie, wcale nie wykorzystujemy ich, by podsłuchiwać innych. Polacy znaleźli w minikamerach i dyktafonach sposób na zwiększanie swojego bezpieczeństwa.

Z ostatniego raportu firmy Spy Shop wynika, że w 2013 roku sprzedaż tych gadżetów wzrosła o 80 procent. Dlaczego kupujemy więcej sprzętu szpiegowskiego? – Coraz częściej patrzymy na akcesoria szpiegowskie nie przez pryzmat filmów o Jamesie Bondzie, a ich codziennego zastosowaniamówi Paweł Wujcikowski, ekspert ds. bezpieczeństwa w firmie Spy Shop.To często sprzęt najwyższej jakości o bardzo dobrych parametrach. Idealny zarówno w monitorowaniu i kontroli bezpieczeństwa.

Nie dziwi więc, że klientami nie są stereotypowe postacie w ciemnych okularach i długich płaszczach, a zwyczajni ludzie szukający rozwiązań codziennych problemów. – Przyszłam, bo zepsuła mi się elektroniczna niania. Znajoma powiedziała mi, żebym zajrzała tutaj i kupiła kamerę kamuflowaną, bo to najlepszy sposób kontroli opiekunki i obserwacji córki spoza domumówi Eliza z Wrocławia, jedna z klientek sklepu z akcesoriami szpiegowskimi.

Spying

Bezpieczeństwo dziecka to jeden z częstszych powodów, dla których decydujemy się na zakup minikamer ukrytych w zwykłych przedmiotach. Może to być budzik lub czujka dymu – ważne, by były dyskretne i pozwalały na zdalny podgląd przez Internet. – W wakacje wielu rodziców stosuje to rozwiązanie, by sprawdzić, czy nastolatek zostawiony sam w domu nie organizuje zbyt hucznych impreztłumaczy Paweł Wujcikowski. – Stawiają taki budzik w salonie i wieczorem mogą się upewnić, że w mieszkaniu wszystko jest w porządku.

Sprzętem szpiegowskim można też chronić mienie – ogródek, samochód, działkę. Służą temu fotopułapki, które coraz częściej są stosowane nie tylko przez służby leśne i przyrodników, ale i mieszkańców domków na przedmieściach. – Po tym, jak drugi raz skradziono mi auto przestałem inwestować w alarmy i kupiłem taką fotopułapkęwskazuje Piotr z Sycowa.Od miesiąca informuje mnie o każdym ruchu wokół garażu, a teraz jeszcze zainstaluję w aucie lokalizator GPS. Tak dla pewności – dodaje. Urządzenia informujące o położeniu obiektów i osób cieszą się powodzeniem wśród klientów. Nie wszyscy jednak stosują je, by zabezpieczyć się na wypadek kradzieży. – GPS w formie zegarka sprawdza się, gdy wysyłamy dziecko na pierwszy obóz lub kolonię i chcemy wiedzieć, że nic mu nie zagrażatłumaczy Paweł Wujcikowski.Również opiekunowie osób starszych często pytają o takie rozwiązania, gdy obawiają się o bezpieczeństwo podopiecznych.

Wzrost zainteresowania sprzętem szpiegowskim nie wynika z chęci Polaków do podsłuchiwania. To raczej dowód tego, że wiemy coraz więcej o potencjalnych, codziennych zagrożeniach i uczymy się im zapobiegać. W tym celu sięgamy po nowoczesne, skuteczne metody. I choć jeszcze kilka lat temu były one kojarzone z grą wywiadów, dziś służą potrzebom zwykłych obywateli.

(RED/Spy Shop)

Udostępnij ten artykuł...

WitcherCon: zrobią go CD PROJEKT RED i Netflix

CD PROJEKT RED i Netflix ogłosiły dziś datę i pierwsze informacje na temat WitcherCon – wirtualnego święta fanów serii Wiedźmin na całym świecie! Zapowiedź WitcherConu pojawiła się w konwersacji na Twitterze pomiędzy Netflix a CD PROJEKT RED. Firmy łączą siły, aby zaprezentować pierwsze w historii wieloformatowe wydarzenie poświęcone uniwersum Wiedźmina. WitcherCon, który odbędzie się w […]

Udostępnij ten artykuł...

Allegro stawia ekologiczne automaty paczkowe

Allegro rozpoczęło budowę sieci automatów paczkowych zasilanych zieloną energią. W Poznaniu i Warszawie właśnie stanęły cztery pierwsze urządzenia, do końca tego roku będzie ich 1500. Allegro ekologiczne automaty paczkowe Uruchomienie dostaw do zielonej sieci planowane jest jesienią, gdy zostanie ustawiona odpowiednia liczba automatów paczkowych. Automaty paczkowe Allegro zostały zaprojektowane tak, by dzięki ekologicznym rozwiązaniom, atrakcyjnemu […]

Udostępnij ten artykuł...

Opera GX Mobile – pierwsza na świecie mobilna przeglądarka dla graczy

Opera ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Opery GX Mobile – pierwszej na świecie przeglądarki na urządzenia mobilne zaprojektowanej specjalnie dla graczy. Mobilna edycja Opery GX jest odpowiedzią na ogromny sukces desktopowej wersji pierwszej na świecie przeglądarki dla gamerów, Opery GX, której liczba użytkowników wzrosła o 190 procent rok do roku. Mobilna i desktopowa Opera GX […]

Udostępnij ten artykuł...