29/08/2014

Praca w IT – błędy, których nie warto popełniać w CV

Konkurencja na rynku pracy wciąż jest duża, szczególnie w branży tak wymagającej jak IT. CV, które wysyłasz pracodawcy to Twoja najlepsza wizytówka i jedyna szansa by wyróżnić się z tłumu. Jeśli Twoje CV nie przykuje uwagi rekrutera lub zginie w tłumie innych aplikacji, na pewno wyląduje w koszu. Co zrobić by zostać zauważonym? Zacznij od uniknięcia kilku częstych błędów.

young it engeneer in datacenter server roomUważaj na język
Ważne, żebyś w dokumentach aplikacyjnych dobrze przedstawił swoje umiejętności i doświadczenie. Jednak nie przesadzaj z technicznym żargonem – wiele rekrutacji prowadzonych jest przez osoby z spoza branży (np. z zewnętrznych firm zajmujących się HR). Istnieje więc duże ryzyko, że Twoja aplikacja zostanie odrzucona ze względu na… brak zrozumienia jej treści. Pamiętaj też by dokładnie oddzielić umiejętności od doświadczenia – częstym błędem jest przedstawianie ich w zbyt spójny sposób. Mimo tego, że nie pragniesz zostać Copywriterem, najgorszym błędem jaki możesz popełnić są literówki i błędy ortograficzne. Przeczytaj swoje dokumenty kilkakrotnie przed ich wysyłką lub poproś kogoś znajomego o ich sprawdzenie.

Forma też się liczy
Twoje umiejętności nie odgrywają jedynej roli w projekcie „rekrutacja”. Jeśli CV zostanie przekazane pracodawcy w złej formie, również może zostać odrzucone. Plik obowiązkowo zapisz w formacie pdf, pamiętaj, żeby nie był zbyt długi (optymalna długość to od 1 do 3 stron). Rekruterzy zwracają też uwagę na nazwę samego pliku. Dokument „CV1” czy też „CV_wysyłka” może po prostu zgubić się w tłumie i być trudny do odnalezienia. Poprawnie sformułowana nazwa powinna zawierać Twoje nazwisko, najlepiej w formie „CV – Jan Kowalski”.

Zaprezentuj się!
Zarówno w dokumentach rekrutacyjnych jak i na samej rozmowie, pamiętaj aby nie być fałszywie skromnym. Poświęć określone miejsce na należyte zaprezentowanie swojego doświadczenia i umiejętności. – Nie jest łatwo znaleźć specjalistę z branży. Wielu aplikujących nie posiada doświadczenia lub też nie potrafi go i siebie zaprezentować. A naszej firmie, jako pracodawcy zależy na zatrudnianiu najlepszychmówi Weronika Florkowska z PrimeSoft Polska, jednej z największych firm z branży IT w Poznaniu.

Szukając zatrudnienia w jakiejkolwiek branży powinieneś przyłożyć się do swoich dokumentów rekrutacyjnych. Pamiętaj, że to one są Twoją przepustką do dalszych etapów rekrutacji, a może nawet do wymarzonej pracy.

(RED/Creandi)

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...