Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/08/2014

Praca w IT – błędy, których nie warto popełniać w CV

Konkurencja na rynku pracy wciąż jest duża, szczególnie w branży tak wymagającej jak IT. CV, które wysyłasz pracodawcy to Twoja najlepsza wizytówka i jedyna szansa by wyróżnić się z tłumu. Jeśli Twoje CV nie przykuje uwagi rekrutera lub zginie w tłumie innych aplikacji, na pewno wyląduje w koszu. Co zrobić by zostać zauważonym? Zacznij od uniknięcia kilku częstych błędów.

young it engeneer in datacenter server roomUważaj na język
Ważne, żebyś w dokumentach aplikacyjnych dobrze przedstawił swoje umiejętności i doświadczenie. Jednak nie przesadzaj z technicznym żargonem – wiele rekrutacji prowadzonych jest przez osoby z spoza branży (np. z zewnętrznych firm zajmujących się HR). Istnieje więc duże ryzyko, że Twoja aplikacja zostanie odrzucona ze względu na… brak zrozumienia jej treści. Pamiętaj też by dokładnie oddzielić umiejętności od doświadczenia – częstym błędem jest przedstawianie ich w zbyt spójny sposób. Mimo tego, że nie pragniesz zostać Copywriterem, najgorszym błędem jaki możesz popełnić są literówki i błędy ortograficzne. Przeczytaj swoje dokumenty kilkakrotnie przed ich wysyłką lub poproś kogoś znajomego o ich sprawdzenie.

Forma też się liczy
Twoje umiejętności nie odgrywają jedynej roli w projekcie „rekrutacja”. Jeśli CV zostanie przekazane pracodawcy w złej formie, również może zostać odrzucone. Plik obowiązkowo zapisz w formacie pdf, pamiętaj, żeby nie był zbyt długi (optymalna długość to od 1 do 3 stron). Rekruterzy zwracają też uwagę na nazwę samego pliku. Dokument „CV1” czy też „CV_wysyłka” może po prostu zgubić się w tłumie i być trudny do odnalezienia. Poprawnie sformułowana nazwa powinna zawierać Twoje nazwisko, najlepiej w formie „CV – Jan Kowalski”.

Zaprezentuj się!
Zarówno w dokumentach rekrutacyjnych jak i na samej rozmowie, pamiętaj aby nie być fałszywie skromnym. Poświęć określone miejsce na należyte zaprezentowanie swojego doświadczenia i umiejętności. – Nie jest łatwo znaleźć specjalistę z branży. Wielu aplikujących nie posiada doświadczenia lub też nie potrafi go i siebie zaprezentować. A naszej firmie, jako pracodawcy zależy na zatrudnianiu najlepszychmówi Weronika Florkowska z PrimeSoft Polska, jednej z największych firm z branży IT w Poznaniu.

Przeczytaj także:   Unikalne wzory akcesoriów Logitech Global Graffiti Collection

Szukając zatrudnienia w jakiejkolwiek branży powinieneś przyłożyć się do swoich dokumentów rekrutacyjnych. Pamiętaj, że to one są Twoją przepustką do dalszych etapów rekrutacji, a może nawet do wymarzonej pracy.

(RED/Creandi)


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Luxoft daje 16.500 zł na przeprowadzkę do Krakowa

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Kamerka TRANSCEND DrivePro 100 – odporna na noc i mgłę

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku