Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/08/2014

Tablet FreeTAB 9000 IPS ICG – nagrodzony za jakość i wydajność

Redakcja PC WORLD dwukrotnie wynagrodziła tablet MODECOM FreeTAB 9000 IPS ICG. Pierwszy raz w teście „Kupujemy tablet do 1000 zł”. Drugi raz zdobył on I miejsce w przedziale tabletów powyżej 8’’ i zdobył wyróżnienie „Najlepsza Wydajność” dystansując tym samym  konkurencję.

Jedną z podstawowych cech tabletu MODECOM FreeTAB 9000 IPS ICG jest zastosowany w jego konstrukcji wydajny, renomowany procesor Intel Atom Z2580. Ten wysokiej jakości produkt został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy oczekują od urządzenia multimedialnego nadzwyczajnych możliwości. Układ Intela oznacza szybszą i bardziej elastyczną pracę procesora, co umożliwia uruchamianie w tym samym czasie wielu obciążających system gier i aplikacji.

modecom-tab

Największym atutem tabletu jest wysoka rozdzielczość ekranu, która wynosi 1920 x 1200 pikseli. Wyposażony w ekran o przekątnej 8,9 cali, jest tylko o 2 cm szerszy i dłuższy od tabletów 7-calowych, a pracuje się na nim równie wygodnie, jak na 10-calowym. Obudowa wyróżnia się na tle innych modeli prostą i nowoczesną stylistyką. Jest przy tym mocna i starannie wykonana, z dobrej jakości materiałów. FreeTAB 9000 IPS ICG ma pokaźny akumulator o pojemności 6500 mAh, odbiornik GPS, kartę Wi-Fi i moduł Bluetooth. Jest to urządzenie, które łączy wysoką wydajność z długim czasem pracy na baterii.

(RED)


Sześć milionów cyberataków na Polskę

Według danych firmy F-Secure średnio 700 razy na godzinę podejmowane są próby przeprowadzenia cyberataków na Polskę. Główne źródła zagrożeń w ostatnim roku to Stany Zjednoczone, Francja, Rosja oraz Chiny. 

 W ciągu ostatniego roku podjęto ponad 6 milionów prób cyberataków na Polskę. Najczęściej ich źródłem były Stany Zjednoczone, a na kolejnych miejscach znalazły się Francja, […]

Czy Apple Pay zdominuje rynek płatności mobilnych?

Apple Pay zadebiutowało w Polsce 19 czerwca. Zgodnie z doniesieniami części banków technologia szybko zyskała popularność i tysiące użytkowników. To jednak dopiero początek ekspansji rozwiązania od Apple. Według raportu Juniper Research, Apple Pay może w ciągu najbliższych dwóch lat zdominować sektor mobilnych płatności zbliżeniowych. Do tej pory nową formę płatności udostępniło swoim klientom 8 polskich […]

SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Techcity na Facebooku