17/09/2014

Czytnik e-booków Onyx BOOX Classic już w Polsce

Onyx BOOX Classic jest odpowiedzią na e-czytnik Amazon Kindle 5. Jest dedykowany osobom w każdym wieku potrzebującym klasycznego czytnika e-booków w atrakcyjnej cenie.

onyx-booc-classic-ekran-glownyOnyx BOOX Classic spełnia główne wymagania stawiane przez Polskich klientów, których nie pokrywa Amazon Kindle 5 tj. posiada spolszczony interfejs, który ułatwia użytkowanie, wspiera międzynarodowy standard e-booków EPUB, który jest sprzedawany przez większość e-księgarń w Polsce i na świecie.

W przeciwieństwie do Kindle 5, Onyx BOOX Classic posiada ekran w technologii e-papieru z wyższą rozdzielczością, która sprawia, że wyświetlany tekst jest bardziej wyraźny i klarowny. Użytkownicy również mogą liczyć na możliwość zwiększenia przestrzeni na swoje pliki poprzez kartę SD. Posiadacze Classica mający w swoich zbiorach e-booki w formacie PDF mogą wykorzystać zaawansowaną technologię przepływy tekstu (reflow), co oznacza, że wielokolumnowe pliki PDF można wyświetlić w jednej kolumnie z powiększoną czcionką. Funkcja reflow inteligentnie “wycina” tekst z każdej kolumny i tworzy jedną, z ciągłym tekstem. Dzięki temu odczyt treści jest wygodniejszy. Owa funkcja nie jest obecna w czytnikach Amazon Kindle.

Onyx BOOX Classic wyróżnia się również wbudowanymi aplikacjami Midiapolis Drive i News Reader. Dysk internetowy Midiapolis Drive pozwala na przechowywanie do 2 GB plików za darmo, dzięki czemu użytkownik ma swoje e-książki zawsze przy sobie w myśl zasady – klikam, pobieram, czytam. Dla tych, którzy uwielbiają konsumować prasę internetową oraz ulubione blogi i portale Classic oferuje aplikację News, dzięki której można śledzić najnowsze wiadomości od wydawców z całego świata.

Interfejs użytkownika w czytniku e-booków Onyx BOOX Classic został z myślą o szybkim i łatwym dostępie do aktualnie czytanych oraz nowo dodanych książek. Przy projektowaniu urządzenia położono nacisk na łatwość korzystania z najczęściej wykorzystywanych funkcji tj. przechodzenia do następnych stron czy regulowania rozmiaru czcionki bez zarzucania użytkownika dużą ilością zaawansowanych opcji, zbędnych przy czytaniu beletrystyki. Urządzenie kosztuje 269 złotych.

(RED)

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...