Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/09/2014

Lato 2014 – najpopularniejsze kamery sportowe

Koniec lata niebawem, czas więc na podsumowanie sezonu. Internetowa porównywarka cen – Skąpiec.pl – przygotowała listę najbardziej rozchwytywanych kamer sportowych.

Lato to okres, w którym pogoda rozpieszcza wielbicieli sportowego szaleństwa. Kiedyś rejestrowanie wspomnień z wypraw wiązało się z zakupem drogiego i ciężkiego sprzętu. Dziś jednak swoje sportowe wyczyny nagrać może tak naprawdę każdy. Wszystko dzięki niewielkim, ale niezwykle wytrzymałym kamerkom sportowym. Zniosą one zarówno upadek z wysokości, jak i kontakt z wodą, a oferowana przez nie jakość obrazu jest naprawdę zadowalająca.

Nic więc dziwnego, że ich popularność wciąż rośnie – według danych Skąpiec.pl już co trzecia osoba poszukująca kamery wybiera właśnie tego typu sprzęt. Które modele kamerek sportowych cieszą się obecnie największym zainteresowaniem kupujących?

1. GoPro Hero 3+ Black Edition
gopro-hero-3-+black-editionDane zebrane przez Skąpiec.pl wskazują, że zdecydowanym numerem jeden wśród sprzętu tego typu jest GoPro Hero 3+ Black Edition. Jej zakup rozważało aż 30% internautów korzystających z porównywarki cen. Choć kamera nie należy do najtańszych (kosztuje około 1470 złotych), to jednak ma naprawdę sporo do zaoferowania. Ważący zaledwie 74 gramy sprzęt nagrywa filmy w rozdzielczości HD (1920×1080), wyposażony jest również w stabilizator obrazu oraz przetwornik obrazu CMOS. Kamera jest też o 20% mniejsza od swojej poprzedniczki, co czyni ją jeszcze bardziej poręczną.

 

2. GoPro Hero 3 Black Edition

gopro-hero-3-black-editionDrugą najpopularniejszą kamerą sportową jest GoPro Hero 3 Black Edition. Tak samo jak wcześniej omawiany model, rejestruje obraz w jakości HD i jest wyposażona w stabilizator obrazu. Kosztuje ok. 1400 złotych, a w zestawie znajdziemy dedykowany jej pilot. Ten model GoPro był wybierany przez ok. 22% użytkowników Skąpiec.pl.

 

 

 

3. Sony HDR-AS30
sony-hdr-as30Numerem trzy wśród internautów korzystających z porównywarki cen okazał się Sony HDR-AS30. Wyróżnikami tego modelu są szerokokątny obiektyw Carl Zeiss Tessar oraz odbiornik GPS rejestrujący informacje o lokalizacji i prędkości. Sprzęt ten wybierany był przez około 10% użytkowników Skąpiec.pl, a jego cena wynosi ok. 840 złotych.

Przeczytaj także:   AutoMapa iOS 3.1 - najdokładniejsze mapy dla iPhone

(RED/Skąpiec.pl)


Techcity na Facebooku