Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/09/2014

SEO vs. Google

Wydaje Ci się, że wiesz kim jest Twoja grupa docelowa w Internecie? Że znasz ich potrzeby, rodzaj pracy którą wykonują i po jakie produkty najchętniej sięgają? Nie daj się zwieść. Jedyne czego możesz być pewny to istnienia grupy konsumentów, do których dotarcie stanowi długą i krętą drogę.

Warto wiedzieć, iż grupa docelowa to nie tylko ludzie, ale również Google, które stoi pomiędzy przedsiębiorcą oraz konsumentami do których pragniemy docierać. Żeby jednak zapukać do klienta, który przebywa zazwyczaj po drugiej stronie ekranu należy brać pod uwagę kilka czynników. Najważniejszym z nich jest aspekt tworzenia przemyślanej treści, dopasowanej do nowego algorytmu wyszukiwania Google nastawionego głownie na tzw. content. Jak w łatwy sposób maksymalizować wpływ zawartości w kontekście wyszukiwania? Oto wskazówki.

fight-club-static-showcase-7ac59b3388f9f61d1bbd07b330216646Przede wszystkim należy zadbać o to aby treść była unikatowa, żeby wyróżniała się pośród miliona podobnych stron krążących w sieci. Najlepszym sposobem jest przyglądnięcie się działaniom konkurencji które osiągają szczyty w rankingach. Dzięki temu na podstawie dokładnej analizy, będziemy w stanie wypracować własne, indywidualne i nietypowe rozwiązania.

Treści, z którymi pragniemy dotrzeć do końcowych klientów muszą być mocno ukierunkowane, konkretne i prawidłowo skonstruowane. W tym przypadku należy brać pod uwagę metadane, czyli tzw. „informacje o informacji” które pozwolą użytkownikom oraz Google na wyszukanie w cyberprzestrzeni potrzebnej informacji wraz z odpowiedzią na pytanie, w jakiej relacji pozostaje ona do innych informacji. W skrócie: metadane ułatwiają organizowanie i zarządzanie informacją znajdującą się w WWW w sposób pozwalający na jej wyszukiwanie.

Kolejną wskazówką na to jak nie zabłądzić w sieci jest zwiększenie aktywności. Zanim podejmiemy jednak działania w mediach społecznościowych należy upewnić się że promowanie treści odbędzie się za pomocą tych kanałów, które preferuje nasza publiczność. Jak to zrobić? Wszystkie chwyty dozwolone! (posty, linki, komentarze).

Przeczytaj także:   GIGABYTE M8000Xtreme – precyzyjny gryzoń

Najważniejszą, a niestety najczęściej pomijaną w aktywności internetowej kwestią jest jednak atrakcyjnośćmówi Kamila Szwagiel, Project Manager GRUPA 365NET. – Aby ją osiągnąć należy przekonać zarówno ludzi do prezentowanej przez nas treści. Jeśli tak się stanie, Google z pewnością doceni miejsce, w którym odbiorcy chętnie spędzają swój czas. Jak to zrobić? Stworzyć zawartość w formacie, który przyciągnie potencjalnego widza. Twórcy przyjaznych witryn wiedzą iż, potencjalny odbiorca jest wzrokowcem. Popularne strony www zawierają zatem nie tylko tekst, ale również wideo, zdjęcia i coraz milej widziane w sieci infografiki – dodaje.

(RED/GRUPA 365 NET)


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   GIGABYTE M8000Xtreme – precyzyjny gryzoń

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Pewna energia pod ręką, czyli jak wybrać dobry Power Bank

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku