Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/09/2014

Walcz z rakiem i obroń galaktykę

RKBN Defenders, 8-bitowa gra inspirowana klasycznym hitem na komputery Atari, to nowy sposób promocji walki z rakiem. W plebiscycie Appaward 2014 została nominowana do tytułu aplikacji roku w kategorii Edukacja. Gra jest elementem ogólnopolskiej kampanii Rakoobrona, która uczy młodych ludzi, jak ważna w walce z nowotworem jest profilaktyka.

Seryjny morderca, podstępny zabójca, agresywny przeciwnik – pod takimi postaciami kryją się choroby nowotworowe, z którymi zmierzymy się w grze. Podobnie jak w prawdziwym życiu, aby dotrzeć i ostatecznie unicestwić każdego z Rakobossów, najpierw musimy przetrwać atak różnych przyczyn raka. – Naszą grą chcemy dotrzeć do młodych osób, które w przyjazny, rozrywkowy sposób będą uczyć się o nowotworach. Aplikacja pokazuje bardzo poważną tematykę w naturalnym, multimedialnym środowisku młodzieżymówi Martyna Niewójt, szef projektu Rakoobrona Fundacji Rosa.

Zasady gry również nawiązują do klasyki. Mamy 3 życia i 2 minuty. Im więcej przeciwników zestrzelimy, tym szybciej pokonamy chorobę. – Podobnie jak w przypadku prawdziwej walki z chorobą, chcemy pokazać, jak ważny jest czas i odpowiednia profilaktyka. Już sama instrukcja gry w bezpośredni sposób wyjaśnia, jakie są główne przyczyny choroby, a każda minuta spędzona z grą to kolejne zwrócenie uwagi na tak ważny dla nas problemopowiada Martyna Niewójt.

rkbn

Strzelanie do fajek, nosów, wacków i innych równie groźnych przeciwników od pierwszej chwili wydaje się zabawą. RKBN Defenders to jednak część kampanii Rakoobrona. Aplikacja jest jedną z pierwszych tego typu gier w Polsce. Jej nowatorskość doceniona została w plebiscycie Appaward 2014 organizowanym przez Grzegorza Marczaka, w którym została nominowana do miana aplikacji roku w kategorii edukacja. Zwycięzcy zostaną wybrani w ramach głosowania oraz poprzez werdykt jury. Głosować może każdy posiadacz konta na Facebooku: http://www.appaward.pl/android/edukacja/rkbn-defenders.html

Głosować na RKNB Defenders można do 7 października. Jeśli wygramy, z pewnością wielu młodych ludzi dowie się o grzei tym samym – o walce z rakiemdodaje Martyna Niewójt.

Przeczytaj także:   Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 480

Więcej informacji o kampanii na stronie: www.rakoobrona.pl. Aplikację na platformę Android pobierzemy pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.goapps.rkbn

(RED)


Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19, kolejnych restrykcji i obostrzeń związanych z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. A przed nami święta i Nowy Rok, tradycyjnie okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   Czy zawsze […]

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Czy zawsze potrzebujesz mieć najnowszą technologię?

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 480

Techcity na Facebooku