20/10/2014

Aplikacja mobilna Pekao24 z rachunkiem maklerskim

Klienci Banku i Domu Maklerskiego Pekao mogą już zarządzać rachunkiem maklerskim przy pomocy urządzenia mobilnego z zainstalowaną aplikacją mobilną Pekao24 na systemy operacyjne Android i iOS.

Aplikacja mobilna Pekao24 z rachunkiem maklerskimAplikacja umożliwia klientom Domu Maklerskiego Pekao zarządzanie rachunkami inwestycyjnymi i realizację operacji na rachunku papierów oraz rachunku pieniężnym. Pozwala m.in. na sprawdzanie stanu rachunku pieniężnego i aktywów, przegląd historii operacji, realizację inwestycji w instrumenty finansowe notowane na GPW, NewConnect, BondSpot, a także na rynkach zagranicznych, co nie jest powszechne w aplikacjach mobilnych polskich brokerów.

Poprzez aplikację można złożyć zapis w  ramach ofert publicznych, sesji specjalnych czy praw poboru, korzystać z modułu notowań z dostępem do listy ofert kupna i sprzedaży z wraz opcją składania zleceń. Aplikacja pozwala również generować wykresy w różnym horyzoncie czasowym, a także korzystać z modułu statystyk rynkowych czy podglądu wiadomości ze spółek.

Dla Klientów korzystających z usług maklerskich możliwość zdalnego składania zleceń jest jednym z decydujących czynników przy wyborze oferty domu maklerskiego. Na rynku polskim już ponad 75 proc. zleceń składanych jest w kanałach zdalnych. W Domu Maklerskiego Pekao udział kanałów zdalnych wynosi 80 proc i z pewnością będzie rosnąć dzięki wprowadzonemu modułowi maklerskiemu –  powiedział Piotr Kozłowski, Dyrektor Domu Maklerskiego Pekao.

(RED/Pekao)

Przeczytaj także:   Kwitnący iBOX Art