14/10/2014

IzzyBike – polski super rower bez łańcucha

IzzyBike to bezłańcuchowy rower o napędzie na przednie koło stworzony przez polski start-up. Twórcy IzzyBike dostali się do finałowej piątki prestiżowego konkursu Crowd Den, organizowanego podczas Międzynarodowego Forum Przedsiębiorczości (World Entrepreneurship Forum) w Lyonie w październiku tego roku.

Największe zainteresowanie rower budzi w Europie Zachodniej, Skandynawii oraz Ameryce Północnej – w krajach o dobrze wykształconej kulturze rowerowej. IzzyBike jest wygodniejszy i mniej awaryjny niż tradycyjne rowery i składa się go zaledwie w 1 sekundę. W przeciwieństwie do większości składaków ma duże koła, podnoszące komfort jazdy. IzzyBike jest dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców dużych miast, osób dojeżdżających do pracy i dla jeżdżących rekreacyjnie.

IzzyBike

Crowd Den to konkurs dla start-upów opierający się na zasadzie crowdfundingu. Każdy z uczestników forum będzie mógł zostać inwestorem w projekcie, który wzbudzi jego zainteresowanie. Projekty będą prezentowane przed międzynarodowym jury, w skład którego wejdą jurorzy programu „Dragon’s Den”. Polskę reprezentował będzie Marek Rusiecki, CEO funduszu Xevin Investments.

Finał konkursu Crowd Den odbędzie się 21 października 2014 roku w Lyonie. Start-upy poprzez udział w konkursie mają szanse nie tylko na zdobycie finansowania, ale również na uzyskanie opinii oraz merytorycznego wsparcia od osób z dużym doświadczeniem w biznesie.

(RED)

Udostępnij ten artykuł...