Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

09/10/2014

Mini kamera RE – HTC otwiera nowy rozdział w mobilnej fotografii i wideo

Dzięki niezwykłej ergonomii i minimalistycznemu projektowi mini kamera RE idealnie mieści się w dłoni. Za sprawą wbudowanego w uchwyt czujnika, który uruchamia kamerę w momencie  jej podniesienia, użytkownicy mają pewność, że szukając przycisku zasilania już nie przegapią odpowiedniej chwili na zrobienie zdjęcia albo nakręcenia wideo. Przycisk ten po prostu nie będzie potrzebny.

re2re3Cechą charakterystyczną urządzenia jest duży i wygodny w użyciu przycisk migawki, który po jednokrotnym naciśnięciu robi zdjęcie, a po przytrzymaniu go chwilę dłużej rozpoczyna filmowanie. Kamera RE wyposażona jest w matrycę o wysokiej rozdzielczości 16 megapikseli i obiektyw o kącie widzenia 146 stopni, które dają możliwość nagrywania filmów Full HD (1080p). RE rozwija także kreatywność dzięki łatwym w użyciu opcjom nagrywania w trybie przyspieszonym i spowolnionym. Urządzenie jest w pełni wodoodporne co oznacza, że bez konieczności stosowania dodatkowych obudów i zabezpieczeń można robić zdjęcia także pod wodą.

Dzięki dedykowanej aplikacji RE współpracuje ze smartfonem. Urządzenie synchronizuje zdjęcia, filmy i nagrania time-lapse przez Wi-Fi. Aplikacja jest dostępna na platformę Android i iOS. Warto podkreślić, że użytkownicy nie muszą już edytować ani synchronizować danych z komputerem, bo aplikacja sama zapisuje materiały na telefonie lub w chmurze. Co istotne, całym urządzeniem można sterować w sposób zdalny, poprzez aplikację, dzięki czemu łatwo będzie można przekształcić smartfon w zdalny wizjer aparatu.

Kamera RE będzie dostępna od 22 października w sklepach Best Buy w Stanach Zjednoczonych i online na recamera.com. Koszt 199,99 USD.

(RED/HTC)

 

Przeczytaj także:   Najpopularniejsze kierunki wakacyjne w wyszukiwarkach

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Komputery z Windows 7 dostępne w ofercie Vobis

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Nowa G Data dla firm

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku