21/10/2014

Nexus 9 – HTC i Google przedstawiają nowy tablet

HTC wprowadziła na rynek pierwszy tablet wyposażony w system operacyjny Android Lollipop. Urządzenie o nazwie Nexus 9 to efekt ścisłej współpracy między firmami HTC i Google.

Nexus 9 wyposażony jest w 8.9″ wyświetlacz o proporcjach ekranu 4:3. Rozmiar wyświetlacza ułatwia pracę z aplikacjami, a jednocześnie sprawia, że urządzenie zachowuje swoją ergonomię. Cechą charakterystyczną urządzenia jest jego waga, wynosząca jedynie 436 g (wersja LTE), dzięki czemu noszenie tabletu nie sprawia najmniejszych trudności.

Sercem tabletu jest wydajny, 64-bitowy procesor Nvidia Tegra K1, który pozwala na komfortową pracę z wieloma aplikacjami. A zastosowany procesor graficzny Keppler zapewnia wydajność znaną z komputerów stacjonarnych.

nexus 91

Dwie kamery, przednia (1,6 megapiksela) i tylna (8 megapikseli), oraz ekran o rozdzielczości 2K (2048×1536), pozwolą robić zdjęcia w wyrazistych i jasnych barwach. Dwa głośniki umieszczone w przedniej obudowie wyposażone są w dedykowany wzmacniacz oraz technologię HTC BoomSound, co pozwala uzyskać czysty i mocny dźwięk. To rozwiązanie z pewnością docenią fani muzyki i gier. Urządzenie zaprojektowano w ten sposób, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości nowego systemu operacyjnego – Android Lollipop.

Nexus 9 dostępny jest w wersji 16 GB, 32 GB oraz 32 GB LTE. Pamięć RAM urządzenia: 2 GB. Bateria: 6700 mAh. Przedsprzedaż światowa w sklepie Google Play rozpoczęła się 17 października, natomiast wysyłka realizowana będzie od 3 listopada. Od tego dnia tablety będą również dostępne w tradycyjnej sprzedaży.

(RED/HTC)

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...