Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

21/10/2014

TomTom najlepszy w omijaniu korków

Redakcja tygodnika „Auto Świat” przetestowała popularne nawigacje pod kątem omijania korków. Zwycięzcą został TomTom, który najlepiej poradził sobie z miejskimi zatorami.

Dziennikarze „Auto Świata” poddali próbom cztery systemy nawigacji: TomTom, AutoMapa, NaviExpert i Yanosik. Samochody w nie wyposażone miały do pokonania trasę o długości ok. 20 km, prowadzącą przez zakorkowaną Warszawę w godzinach popołudniowego szczytu.

TomTom najlepszy w omijaniu korków

Na mecie pierwszy zjawił się kierowca podróżujący z nawigacją TomTom GO5000 z funkcją stałego dostępu do internetu i subskrypcją TomTom Traffic, czyli usługi przekazującej informacje drogowe w czasie rzeczywistym. Dzięki niej kierowca otrzymuje pełne informacje na temat wszystkich okolicznych korków, dowiaduje się, jak długie są opóźnienia, co jest ich przyczyną oraz gdzie zaczyna się i kończy zator. Przede wszystkim jednak nawigacja uwzględnia te dane podczas wyznaczania trasy, wybierając tę najszybciej prowadzącą do celu.

W ramach testu dziennikarze „Auto Świata” zwrócili ponadto uwagę na czytelność mapy i szybkość pracy nawigacji TomTom oraz docenili sterowanie głosowe (funkcja Speak & Go).

(RED)

Przeczytaj także:   Skanery Canona kompatybilne z Macami

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19, kolejnych restrykcji i obostrzeń związanych z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. A przed nami święta i Nowy Rok, tradycyjnie okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   iPad – […]

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Sprzęt D-Linka dla abonentów telewizji n

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   SteelSeries: Sensei – mysz dla graczy

Techcity na Facebooku