Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/10/2014

Zakrzywione soundbary Samsunga już dostępne

Samsung wprowadza do sprzedaży dwa nowe produkty audio zaprezentowane na tegorocznych targach IFA w Berlinie. Soundbary, HW-H7500 oraz HW-H7501 – oba urządzenia są pierwszymi na świecie zakrzywionymi soundbarami. Nowy wygląd listew głośnikowych stanowi uzupełnienie cenionych zakrzywionych telewizorów Samsung, razem z którymi wchodzą w skład grupy rozwiązań Samsung nazwanych „Total Curved Solutions”.

hw_h7501_003_set1_silverNajnowsze zestawy soundbarów składają się z zakrzywionej listwy głośnikowej z systemem audio 8.1 oraz aktywnego bezprzewodowego subwoofera o łącznej mocy całkowitej (RMS) 320W. Urządzenie zostało wyposażone w dwa dodatkowe głośniki po obu stronach. Dzięki temu użytkownik zostaje otoczony przestrzennym dźwiękiem docierającym z trzech stron. Wrażenie przestrzenności dźwięku dodatkowo wzmocni funkcja Surround Sound Expansion, poszerzająca pole działania listwy głośnikowej. Czysty i niezakłócony dźwięk zagwarantuje znana z wcześniejszych modeli soundbarów Samsung technologia Crystal Amplifier Plus, która filtruje źródło dźwięku dwukrotnie, minimalizując tym samym wszelkie zakłócenia.

Oba nowe soundbary zostały wyposażone w komplet złącz HDMI oraz USB, a także we wbudowany moduł Bluetooth. Za jego pośrednictwem bezprzewodowo połączymy listwę głośnikową z kompatybilnym telewizorem Samsung, korzystając z funkcji TV SoundConnect. Ponadto, za pośrednictwem Bluetooth soundbar połączymy z urządzeniami mobilnymi takimi jak smartfony czy tablety. Korzystając z nich, będziemy mieli możliwość włączania listwy dzięki funkcji Bluetooth Power On. Z kolei strumieniowanie muzyki w wysokiej jakości bezpośrednio z urządzeń przenośnych będzie możliwe dzięki zastosowaniu w modelach HW-H7500 oraz HW-H7501 technologii Bluetooth Hi-Fi Codec.

Soundbary mają szerokość zaledwie 42 mm i promień krzywizny odpowiadający krzywiźnie koła o promieniu 4,2 m – tak samo jak zakrzywione telewizory Samsung UHD. Modele HW-H7500 i HW-H7501 doskonale nadają się do montażu na ścianie. Można je łatwo zamocować pod telewizorem bez konieczności wiercenia dodatkowych otworów w ścianie. Soundbary wykończono szczotkowanym aluminium. Cena urządzeń to 2999 zł.

Przeczytaj także:   Neuroon wybrał Clipatize do przygotowania kampanii wideo

(RED/Samsung)


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Specjalna edycja Panda Global Protection 2010

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Neuroon wybrał Clipatize do przygotowania kampanii wideo

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku