Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/11/2014

Huawei już 10 lat na polskim rynku

Huawei obchodzi jubileusz 10-lecia obecności na polskim rynku. W tym czasie firma Huawei Polska rozwinęła się z kilkuosobowego zespołu do przedsiębiorstwa zatrudniającego ponad 500 pracowników i stanowiącego centralę spółki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii.

Huawei współpracuje z największymi operatorami telekomunikacyjnymi obecnymi na polskim rynku. Nasze smartfony i tablety zyskują coraz większe zaufanie i uznanie w oczach zarówno specjalistów, jak i konsumentów i z roku na rok są coraz chętniej kupowanepowiedział Owen Ou, Dyrektor Generalny Huawei Polska.

Huawei dynamicznie zwiększa swój udział w sektorze urządzeń konsumenckich na polskim rynku, dzięki dobremu przyjęciu jego najnowszych, bogato wyposażonych modeli smartfonów. Jednym z nich jest Ascend Mate7,posiadający spektakularny, 6-calowy ekran, 8-rdzeniowy chipset oraz innowacyjny czytnik linii papilarnych 3D. Firma realizuje również szereg projektów dla sektora publicznego. Jej rozwiązania zostały wykorzystane m.in. przy budowie sieci eLTE dla mieszkańców Radomia. Przeprowadzony projekt był największym w Polsce wdrożeniem tej technologii zrealizowanym na rzecz władz samorządowych.

2.Gala_10-lecia_Huawei_Polska

Andrzej Halicki (Minister Administracji i Cyfryzacji) oraz Owen Ou (Dyrektor Generalny Huawei Polska)

Huawei Polska jest również aktywnie zaangażowany w rozwój społeczeństwa informacyjnego i walkę z wykluczeniem cyfrowym. Jest jednym z członków Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych – platformy współpracy administracji publicznej, organizacji pozarządowych i firm działających na rzecz popularyzowania i podnoszenia umiejętności Polaków w zakresie korzystania z najnowszych technologii. Firma realizuje również szereg działań wspierających uczelnie techniczne i studentów. Kluczowym projektem w tym obszarze jest program Huawei „Telecom Seeds for the Future”, którego celem jest dostarczenie praktycznej wiedzy nt. rozwiązań ICT najzdolniejszym młodym inżynierom.

(RED/Huawei)

Przeczytaj także:   Obudowy iBox Force

Techcity na Facebooku