Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

05/11/2014

Kamera, która wysyła e-maile

Conceptronic wprowadził na rynek nową kamerę IP do zastosowania w domu lub małym biurze. Dzięki detektorowi ruchu i diodom IR urządzenie świetnie poradzi sobie podczas nocnych godzin monitoringu. Materiał z kamery rejestrowany jest w jakości HD.

Conceptronic wprowadził na rynek nową kamerę IP do zastosowania w domu lub małym biurzeUrządzenie (CIPCAM720PTIWL) nagrywa filmy w rozdzielczości 1280 x 720, dzięki czemu obraz z monitoringu jest wyraźny i zawiera dużo szczegółów. Obrotowa głowica kamery porusza się 340° w poziomie i 90° w pionie, oferując szeroki zakres obserwowanych obiektów. Dzięki wbudowanym diodom IR oraz detektorowi ruchu sprawnie radzi sobie podczas nocnych godzin monitorowania. Po wykryciu ruchu w pomieszczeniu natychmiast wysyła zdjęcie na e-mail lub serwer FTP. W ten sposób podczas nieobecności można śledzić zachowanie swojego dziecka lub obserwować newralgiczne miejsca swojego domu, garażu czy biura. Urządzenie oferuje również komunikację dwukierunkową audio, dzięki czemu sprawdzi się jako „niania” dla dzieci lub podczas kontaktu z osobami starszymi.

Wraz z zakupem kamery użytkownik otrzymuje dostęp do usługi „darmowej chmury”. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość zapisania filmu w internecie, dzięki czemu można odtworzyć zapisany obraz z dowolnego miejsca na świecie. W przypadku włamania i kradzieży kamery, nie musimy się martwić, że złodziej ukradł również zapisany materiał.

Konfiguracja kamery (plug&play) jest banalnie prosta, ogranicza się do podłączenia do sieci i zeskanowania kodu QR. Urządzenie współpracuje z wszelkimi smartfonami, tabletami, laptopami, dzięki czemu mamy stały podgląd z monitoringu bez względu na miejsce i czas. Dodatkowo użytkownik otrzymuje dostęp do oprogramowania, które umożliwia rejestracje obrazu z maksymalnie 64 kamer. Cenę ustalono na poziomie 349 zł.

(RED)

Przeczytaj także:   MultiXpress 7 - najszybsza drukarka Samsunga

Najlepsze bajki i filmy dla dzieci w CDA Premium

CDA Premium to jedna z najpopularniejszych platform z filmami w Polsce. Rodzimy serwis VOD nie oddaje pola największym i poczyna sobie bez kompleksów, a w niektórych kategoriach filmów wydaje się być  bezkonkurencyjny. Tak jest na przykład z kinem familijnym. A że przez epidemię czeka nas długie siedzenie w domach (skumulowana przerwa świąteczno-noworoczna i ferie) , […]

Według ostatnich spekulacji Google może stracić więcej niż Huawei

Zaskakujące spekulacje Huawei mogą być koszmarem dla jednego z gigantów – Google. Drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie ogłosił „walkę” z systemem Android. Do tej pory Google był dość ambiwalentny – Stany Zjednoczone ograniczyły dostęp Huawei do najlepszych chipsetów, sygnalizując gwałtowny spadek liczby ich urządzeń w kraju. To jednak może się wkrótce zmienić. […]

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Techcity na Facebooku