Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

24/11/2014

Libertarianie chcą otwartego i bezpłatnego systemu wyborczego

Partia Libertariańska (zarejestrowana w czerwcu 2014) wraz z niezależnymi programistami, wystosowała list otwarty do Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie propozycji stworzenia otwartego i bezpłatnego systemu wyborczego.

Libertarianie chcą otwartego i bezpłatnego systemu wyborczegoLibertarianie proponują stworzenie otwartego i bezpłatnego systemu wyborczego, wskazując na szereg korzyści, jakie przyniosłoby to nieszablonowe rozwiązanie. Argumentem przemawiającym za takim podejściem jest zwiększenie stabilności i bezpieczeństwa funkcjonowania systemu, gdyż, jak wskazują: – Otwarta forma pisania programu umożliwia szybkie wykrycie luk, szerokie przetestowanie systemu, a co za tym idzie możliwość usunięcia zagrożeń. Na potwierdzenie swoich tez podają przykłady zastosowania oprogramowania otwartego: – Warto w tym miejscu wspomnieć, że takie rozwiązania z powodzeniem są stosowane w systemach tzw. demokracji płynnej, czy też przez duże korporacje, jak Microsoft, w przypadku którego znana jest praktyka korzystania z linuxowego, otwartego oprogramowania do obsługi serwerów.

Partia Libertariańska podkreśla także aspekt ekonomiczny tego przedsięwzięcia. Jako zaletę wymieniają brak konieczności wykupowania licencji oraz większą efektywność wykorzystania środków, gdy inicjatywa jest finansowana w sposób dobrowolny.

Wierzymy, że proponowane rozwiązanie okaże się najlepszym spośród potencjalnych ofert oraz dodatkowo pozwoli na budowanie świadomego społeczeństwa, które czuje się odpowiedzialne za losy własnego kraju. Mamy wielką nadzieję, że nasza propozycja spotka się z Państwa aprobatą, co umożliwi powstanie bezpiecznego oraz przystępnego systemu do obsługi tego nieodzownego elementu życia demokratycznego, jakim są wybory – podsumowują na koniec listu.

Zobacz cały List Otwarty do PKW >>

(RED)

Przeczytaj także:   Wielka Kolekcja Westernów na DVD

Techcity na Facebooku