20/11/2014

MICA – inteligentna bransoletka od Intela

Nowojorski dom mody Opening Ceremony i Intel przedstawiły urządzenie MICA (My Intelligent Communication Accessory) – inteligentną bransoletkę, umożliwiającą kobietom dostęp do wiadomości tekstowych, powiadomień Gmail, wydarzeń z Facebooka oraz Kalendarza Google, za pośrednictwem dyskretnych powiadomień dostarczanych bezpośrednio na nadgarstek.

MICA to także inteligentne przypomnienia „Time To Go” (TTG), opracowane przez firmy TomTom i Intel, które zmieniają się dynamicznie, w zależności od lokalizacji, aby uwzględnić czas potrzebny na dotarcie na kolejne spotkanie. Urządzenie zapewnia także dostęp do wyszukiwania Yelp (wyszukiwarka usług lokalnych), wraz z recenzjami i ocenami odwiedzających. Użytkowniczki bransoletki MICA mogą więc używać usługi Yelp do odnajdywania restauracji, sklepów i innych miejsc w okolicy.

MICA – inteligentna, piękna bransoletka od Intela

MICA ma luksusowe wykończenie z powłoką z 18-karatowego złota oraz zakrzywiony ekran dotykowy z szafirowym szkłem. Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach: z czarną skórą węża, perłami z Chin i lapisem z Madagaskaru lub z białą skórą węża, tygrysim okiem z Afryki Południowej i obsydianem z Rosji.

Bransoletka umożliwia także zdalny dostęp i blokadę. Pozwala na zlokalizowanie urządzenia i konfigurację za pośrednictwem strony internetowej. Niestety, MICA będzie dostępna tylko w USA, za 495 dolarów.

MICA – inteligentna, piękna bransoletka od Intela

(RED/Intel)

Udostępnij ten artykuł...