27/11/2014

Można już w Polsce płacić aplikacją Apple Pay

Rozwiązanie to współpracuje z terminalami obsługiwanymi przez polskiego agenta rozliczeniowego eService (należy do Grupy PKO Bank Polski). Oznacza to, że użytkownicy najnowszego modelu iPhone’a 6 i 6 Plus, posiadający jednocześnie kartę płatniczą wydaną przez bank współpracujący z Apple, już teraz w punktach obsługiwanych przez eService mogą dokonać płatności za towary bądź usługi za pomocą telefonu.

Można już w Polsce płacić aplikacją Apple PayUruchomione przez Apple 20 października 2014 roku rozwiązanie Apple Pay jest nowym systemem płatności mobilnych. Funkcja dostępna jest w najnowszych iPhone’ach 6 z zainstalowanym systemem iOS 8.1. Apple Pay wykorzystuje technologię NFC oraz TouchID – po dodaniu do aplikacji karty kredytowej wystarczy przybliżyć telefon do czytnika płatności bezstykowych, a następnie potwierdzić wykonanie transakcji poprzez zeskanowanie odcisku palca. Podobnie jak w przypadku płatności bezstykowej kartą VISA czy MasterCard, do potwierdzenia płatności na wyższe kwoty niezbędne jest podanie numeru PIN.

Zainteresowani Apple Pay powinni pamiętać, że aplikacja ta nie jest jeszcze dostępna poza Stanami Zjednoczonymi. Płacić w ten sposób mogą tylko posiadacze najnowszych modeli iPhone’a dodatkowo posiadający kartę kredytową jednego z współpracujących z Apple Pay banków amerykańskich.

Apple poinformowało, że w ciągu pierwszych trzech dni po uruchomieniu usługi, w systemie Apple Pay zarejestrowano ponad milion kart płatniczych .

(RED/eService)

Udostępnij ten artykuł...