Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

07/11/2014

Poradnik: obniżamy koszty Internetu mobilnego w podróży

Mimo, że za oknem wciąż słonecznie, to wielu z nas snuje już plany wyjazdów na narty czy snowboard. Ten, kto wyjeżdża na białe szaleństwo za granicę, wie, że po przekroczeniu granicy lepiej nie korzystać z Internetu w smartfonie. Stawki polskich operatorów w roamingu mogą przyprawić o zawrót głowy. Co jednak w sytuacji, w której nie możemy obyć się bez swoich ulubionych aplikacji?

Regulacje Unii Europejskiej, wprowadzone w lipcu tego roku, są dużym ukłonem w stronę użytkowników smartfonów. Zmniejszyły się stawki podstawowe za transmisję danych: do 1,02 zł za megabajt. Wprowadzono również system blokujący opłaty za transmisję danych w roamingu na poziomie 50 euro. Dla wielu z nas 200 zł to i tak sporo. – Zdarzają się głosy naszych użytkowników, że przeszkadza im tryb online aplikacji. Odpowiadamy im wtedy, że trzymając się kilku zasad,z łatwością mogą ograniczyć koszty Internetu w swoich smartfonachmówi Adam Tychmanowicz, twórca m.in. aplikacji do wspólnych przejazdów, Yanosik AutoStop.

Poradnik: obniżamy koszty Internetu mobilnego w podróży

1. Zaprzyjaźnij się z ofertą swojego operatora
Każdy operator ma w swojej ofercie pakiety Internetu dedykowane użytkownikom korzystającym z niego poza granicami kraju. Warto również porównać oferty innych operatorów.

2. Zaufaj miejscowym
Tanim rozwiązaniem jest zakup kart z Internetem od lokalnych operatorów. Jeśli tylko nie mamy w telefonie blokady SIM, to w większości krajów można skorzystać z pakietów Internetu w miejscowej cenie. Takie startery można nabyć jeszcze będąc w Polsce, np. na Allegro. To dobre rozwiązanie, ale ograniczające nas tylko do jednego kraju.

3. Myśl globalnie
Jeśli jesteś typem podróżnika i Twoje wakacje oznaczają wizytę w co najmniej w 3 krajach, to zainwestuj w kartę SIM dla zwiedzających Świat. Dostępna jest zarówno karta obejmująca cały świat: Abroadband oraz ograniczająca się do Europy: EuropaSim.

4. Sprawdź mapę hotspotów
W dużych miastach, a coraz częściej również w mniejszych, aż roi się od punktów, które oferują darmowy dostęp do Internetu. Są to najczęściej restauracje, kawiarnie, centra handlowe, a także główne skwery i place miast. Do ich odszukania można przygotować się wcześniej pobierając aplikację Wifi Finder. Gwarantuje ona wyszukiwanie hotspotów na mapie w trybie offline. Dostępna jest również funkcja wyznaczania trasy do wybranego punktu hotspot. Poszczególne miasta również posiadają strony internetowe, na których gromadzone są informacje o miejscach z darmowym Internetem. Warto sprawdzić je przed wyjazdem.

Przeczytaj także:   Monitor AOC u3477Pqu - idealny do pracy i rozrywki

(RED/Yanosik AutoStop.pl)


Techcity na Facebooku