04/11/2014

W warszawskim szpitalu będzie można płacić bitcoinami

Szpital Medicover w Warszawie pracuje nad umożliwieniem płatności w bitcoinach, czyli wirtualnej walucie. Rozwiązanie dedykowane będzie pacjentom, korzystającym z usług szpitala w ramach turystyki medycznej. System ma zostać wdrożony w przyszłym roku.

Szpital będzie pierwszą dużą placówką medyczną honorującą płatności w bitcoinach. Ta forma rozliczenia obejmie wszystkie realizowane usługi w tym m.in. operacje w zakresie chirurgii naczyniowej, bariatrii, neurochirurgii czy kardiologii. Obecnie na całym świecie bitcoinami można płacić w wielu małych klinikach i prywatnych praktykach lekarskich, ale możliwość ta obejmuje jedynie konsultacje, czy usługi stomatologiczne.

Bitcoin, czyli wirtualna waluta, to coraz popularniejszy sposób płatności. Transakcje przeprowadzane z użyciem bitcoina są anonimowe, a prowizje za płacenie bitcoinem symboliczne. Transakcje nie podlegają ograniczeniom terytorialnym i, nawet te zagraniczne, są realizowane w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że płatność natychmiastowo przechodzi z wirtualnego portfela płatnika do usługodawcy. System uznawany jest przy tym za bardzo bezpieczny.

Do podjęcia decyzji o wprowadzeniu możliwości płatności w bitcoinach w Szpitalu Medicover skłonił nas dynamiczny rozwój usług realizowanych dla obcokrajowców. Z leczenia w Szpitalu Medicover korzysta rocznie ponad 5 000 zagranicznych pacjentówkomentuje Dariusz Malczyk, Dyrektor Obsługi Klienta i Sprzedaży Szpitala Medicover.

W warszawskim szpitalu będzie można płacić bitcoinami

(RED)

Udostępnij ten artykuł...