16/12/2014

Innowacyjny polski start-up RemoteMyApp z inwestorami

Inkubator technologiczny Xevin Lab i spółka Red Sky zainwestują w dwóch turach około 1 mln złotych w start-up RemoteMyApp – twórcę usługi, która pozwala na zdalny dostęp do swojego komputera z dowolnego urządzenia mobilnego.

Dzięki RemoteMyApp będziemy mogli korzystać ze wszystkich aplikacji, dokumentów czy gier zainstalowanych na komputerze stacjonarnym, poprzez smartfon czy tablet. To rozwiązanie jest szczególne przydatne dla osób, które dużo podróżują i muszą mieć stały dostęp do wszystkich swoich dokumentów czy aplikacji. Jest to również udogodnienie dla fanów różnego rodzaju gier, którzy mogą kontynuować grę na urządzeniach mobilnych, nie ponosząc za każdym razem opłat za nie i nie instalując ich ponownie na każdym sprzęcie. Aplikacje spółki RemoteMyApp będą dostępne na pełną gamę urządzeń mobilnych opartych o system Android, iOS czy Windows.

RemoteMyApp, który stworzył technologię pozwalającą użytkownikom domowym oraz firmom na integrację doświadczeń w ramach wielu urządzeń, doskonale wychwycił ten trend rynkowy i przekuł go na innowacyjne rozwiązanie, które do tej pory było niedostępne na rynkumówi Radosław Czyrko, prezes zarządu Xevin Lab.

Pomysłodawcami projektu RemoteMyApp są Radosław Zawartko i Rafał Krochmal. Dzięki pozyskaniu doświadczonego managera z Izraela – Avi Kaye, który będzie odpowiadał za rozwój produktu na rynku globalnym, ich spółka będzie oparta na międzynarodowej współpracy. Jak zakładają twórcy RemoteMyApp, ich aplikacje będą wykorzystywane przez różnego rodzaju start-upy i firmy z branży hi-tech w działaniach marketingowych i sprzedażowych.

Pierwszym naszym produktem będzie aplikacja Remotr dedykowana graczom, choć oczywiście inne osoby również będą mogły z niej korzystać. Umożliwi ona wszystkim fanom gier korzystanie z nich na urządzeniach mobilnych z gwarancją doskonałej kontroli gry, oraz bardzo dobrej jakości obrazu i dźwięku w sieciach WiFi oraz specjalnych optymalizacji dla sieci 3G czy LTE mówi Radosław Zawartko, współzałożyciel i prezes w RemoteMyApp.

Aplikacja Remotr będzie dostępna w ciągu najbliższych kilku tygodni. Aktualnie firma pracuje nad pakietem programistycznym do wykorzystania multiscreeningu i streamingu danych w biznesie.

start-up RemoteMyApp z inwestorami, Xevin Lab i spółka Red Sky zainwestują w RemoteMyApp, aplikacja Remotr dedykowana graczom

(RED)

Udostępnij ten artykuł...