12/12/2014

Na co stawiamy przy wyborze tabletu?

Osoba w średnim wieku, dobrze wykształcona, z miasta powyżej 100 tys. mieszkańców o dochodach powyżej średniej krajowej – to charakterystyka użytkownika tabletu, według raportu Generation Mobile 2014. Co ciekawe, z tego samego raportu dowiadujemy się, że jest to urządzenie, które w odróżnieniu od smartfona nie nosimy zawsze ze sobą, a używamy go najczęściej w domu.

Jak wynika z badania Wybór Konsumenta, najważniejszym kryterium przy zakupie tabletu jest jego szybkość działania. Aż 92 proc. konsumentów – użytkowników tabletów wskazało ten czynnik jako najwyższywyjaśnia Karolina Dias, koordynator badania Wybór Konsumenta.

BATERIA BARDZO WAŻNA
Tablety, często ze względu na swoją mobilność, stają się naszymi towarzyszami w podróży. Wtedy bardzo przydatną cechą okazuje się długi żywot baterii i właśnie taką odpowiedź jako drugą wskazali respondenci Wyboru Konsumenta. Kolejne kryteria przy zakupie tabletu, które wskazali badani to: wszechstronność i ilość funkcji oraz pamięć i procesor. Nieco mniejszą uwagę przykładamy do jakości ekranu dotykowego. Najbardziej popularne obecnie wielkości ekranu na rynku to 10 i 7 cali.

Na co stawiamy przy wyborze tableta?

Preferencje zakupowe Polaków w kategorii tablety pokazują, że zamiast wyglądu, większą uwagę zwracamy na funkcjonalność urządzenia i jego wygodę użytkowania. Badanie zostało przeprowadzone za pomocą testu w laboratorium sensorycznym wśród regularnych użytkowników produktów. Dzięki temu, mogliśmy zasięgnąć opinii prosto u źródła zaznajomionych z posiadanym sprzętem konsumentów.tłumaczy Karolina Dias, koordynator badania Wybór Konsumenta.

KOREAŃSKI LIDER
Zdecydowanym faworytem jeśli chodzi o producentów tabletów pozostaje firma Samsung. Koreańskiego producenta w badaniu Wybór Konsumenta wskazało 85 procent badanych. Na kolejnych miejscach uplasowały się firmy Sony oraz Acer z niespełna 80 procentami głosów. Tuż za podium znalazło się chińskie Lenovo (74%).

(RED/Projekt Wybór Konsumenta)

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...