04/12/2014

Nowe smartfony Huawei – Ascend Y550 i Ascend G620S – już w Polsce

Huawei wprowadza na polski rynek dwa nowe smartfony obsługujące technologię LTE: Huawei Ascend Y550 oraz Huawei Ascend G620S. Urządzenia są dostępne w ofercie sieci Plus oraz T-Mobile.

Huawei Ascend Y550
Smartfon Huawei Ascend Y550Huawei Ascend Y550 został wyposażony w 4,5-calowy wyświetlacz IPS FWVGA oraz przednią kamerą o rozdzielczości 2MP dedykowaną połączeniom wideo. Główny aparat o rozdzielczości 5MP posiada diodę doświetlającą LED, autofokus oraz opcję Audio Photo, która umożliwia wykonanie 10-sekundowego nagrania dźwiękowego zaraz po wykonaniu zdjęcia.

Huawei Ascend Y550 posiada w modem LTE (kategorii 4.) umożliwiający szybką transmisję danych z prędkością dochodzącą do 150 Mbps, moduł Wi-Fi oraz technologię Bluetooth 4.0. Wbudowany system nawigacji satelitarnej GPS ułatwia podróżowanie, a funkcja A-GPS skraca czas potrzebny na pierwsze znalezienie położenia. Sercem smartfonu jest 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916) o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, który otrzymał wsparcie ze strony 1-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM.

Całość oprogramowania działa pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat. Smartfon Huawei Ascend Y550 jest zasilany przez akumulator o pojemności 2000 mAh z opcją oszczędzania energii. Smartfon już dostępny w sieci Plus i T-Mobile.

Huawei Ascend G620SSmarton Huawei Ascend G620S
Jest to wyjątkowo smukły smartfon, o minimalistycznym designie, kompaktowym kształcie, z wykończeniem przypominającym elegancką, skórzaną teksturę. 5-calowy dotykowy ekran HD gwarantuje czystość obrazu. Główny aparat posiada matrycę 8 MP z ultra szybką migawką 1.2 s. oraz funkcją fotografii seryjnej. Mamy też możliwość dodania do zdjęcia indywidualnego znaku wodnego oraz wykonywania zdjęć na sygnał dźwiękowy „cheese”.

Huawei Ascend G620S obsługuję technologię LTE (kategorii 4.), która pozwala na pobieranie danych z prędkością 150 Mbs oraz Bluetooth 4.0. Za wydajność modelu Ascend G620S odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm z zegarem taktującym z częstotliwością 1.2 GHz, który jest wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Nad całością czuwa system operacyjny Android 4.4 KitKat z interfejsem Emotion UI 2.3. Smartfon zasilany jest przez akumulator o pojemności 2000 mAh z opcją oszczędzania energii, pozwala to na 7 dni użytkowania przy włączonym trybie czuwania. Telefon już dostępny w sieci Plus. W połowie grudnia w sieci T-Mobile.

(RED/Huawei)

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...