Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/12/2014

Obudowa ZALMAN Z11 Neo – dużo może i jest piękna

Przemyślana struktura chłodzenia, 5 fabrycznie zainstalowanych wentylatorów i efektowny wygląd – to wszystko sprawia, że ZALMAN Z11 Neo jest atrakcyjną propozycją dla użytkowników wymagających od obudowy swojego komputera nie tylko ciszy i pojemnego wnętrza, ale też przykuwającego wzrok wyglądu.

ZALMAN Z11 Neo utrzymuje niską temperaturę zainstalowanych wewnątrz komponentów dzięki rozbudowanej strukturze obiegu powietrza. Za bardzo dobrą wentylację obudowy odpowiada kilka wlotów powietrza umiejscowionych ze wszystkich stron konstrukcji. Obieg powietrza stymuluje aż 5 fabrycznie zainstalowanych wentylatorów – trzy z przodu, jeden górny i jeden tylny. Dwa z nich posiadają niebieskie podświetlenie diodami LED, nadające obudowie efektowną błękitną poświatę. Do dyspozycji użytkownika pozostają 3 miejsca na dodatkowe 120-milimetrowe wentylatory, jeśli zajdzie potrzeba jeszcze wydajniejszego chłodzenia.

Górną ściankę obudowy można alternatywnie wykorzystać do instalacji chłodnicy systemu chłodzenia cieczą o długości 240 mm. Na przedniej i dolnej ściance znajduje się filtr przeciwkurzowy, który można zdemontować i umyć pod bieżącą wodą. Dla wygody użytkownika i lepszych warunków wentylacji producent przewidział przepusty na okablowanie, które można poprowadzić za tacką płyty głównej. Przenoszenie drgań z elementów aktywnych ograniczono do minimum dzięki gumowym nóżkom i podstawkom pod zasilaczem.

Obudowa ZALMAN Z11 Neo – dużo może i jest piękna

Obudowa daje możliwość instalacji sześciu 3,5” dysków twardych, dwóch dysków twardych lub SSD 2,5” oraz trzech napędów optycznych (lub innych urządzeń 5,25”). Obsługa sześciu zatok na dyski 3,5” jest całkowicie beznarzędziowa – wystarczy założyć na dysk szyny i wsunąć w odpowiednią zatokę. W czarnym, wysokim na 410 mm wnętrzu zmieści się pełnowymiarowa płyta główna ATX, cooler procesora o wysokości do 175 mm oraz karta graficzna o długości do 400 mm. Do dyspozycji użytkownika pozostaje także 7 slotów PCI.

Z boku obudowy producent zainstalował akrylowe okno, dzięki któremu podejrzymy sprzęt w trakcie pracy – to kolejny ukłon w stronę użytkowników szczególnie zainteresowanych moddingiem i wyglądem wnętrza swego zestawu. Przedni panel pokryty jest w całości materiałem o fakturze szczotkowanego aluminium, a u jego szczytu zamontowano rozsuwaną klapkę skrywającą napęd optyczny w zatoce 5,25”.

Przeczytaj także:   Gdy dysk SSD to za mało

Na górnym panelu obudowy znajdują się cztery porty USB – po dwa w standardzie 2.0 i 3.0, gniazdo słuchawkowe oraz mikrofonowe, wyłącznik oraz przycisk reset. W ramach panelu wkomponowano też półeczkę, na której można położyć np. smartfon ładowany z gniazda USB.

Wymiary obudowy to 515 (D) x 205 (S) x 465 (W) mm. Cena nie jest jeszcze znana.

(RED)


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Rękawica, którą można dostosować do wielu aplikacji

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Procesory 2010 IntelR CoreT do ultracienkich laptopów

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku