02/12/2014

Obudowa ZALMAN Z11 Neo – dużo może i jest piękna

Przemyślana struktura chłodzenia, 5 fabrycznie zainstalowanych wentylatorów i efektowny wygląd – to wszystko sprawia, że ZALMAN Z11 Neo jest atrakcyjną propozycją dla użytkowników wymagających od obudowy swojego komputera nie tylko ciszy i pojemnego wnętrza, ale też przykuwającego wzrok wyglądu.

ZALMAN Z11 Neo utrzymuje niską temperaturę zainstalowanych wewnątrz komponentów dzięki rozbudowanej strukturze obiegu powietrza. Za bardzo dobrą wentylację obudowy odpowiada kilka wlotów powietrza umiejscowionych ze wszystkich stron konstrukcji. Obieg powietrza stymuluje aż 5 fabrycznie zainstalowanych wentylatorów – trzy z przodu, jeden górny i jeden tylny. Dwa z nich posiadają niebieskie podświetlenie diodami LED, nadające obudowie efektowną błękitną poświatę. Do dyspozycji użytkownika pozostają 3 miejsca na dodatkowe 120-milimetrowe wentylatory, jeśli zajdzie potrzeba jeszcze wydajniejszego chłodzenia.

Górną ściankę obudowy można alternatywnie wykorzystać do instalacji chłodnicy systemu chłodzenia cieczą o długości 240 mm. Na przedniej i dolnej ściance znajduje się filtr przeciwkurzowy, który można zdemontować i umyć pod bieżącą wodą. Dla wygody użytkownika i lepszych warunków wentylacji producent przewidział przepusty na okablowanie, które można poprowadzić za tacką płyty głównej. Przenoszenie drgań z elementów aktywnych ograniczono do minimum dzięki gumowym nóżkom i podstawkom pod zasilaczem.

Obudowa ZALMAN Z11 Neo – dużo może i jest piękna

Obudowa daje możliwość instalacji sześciu 3,5” dysków twardych, dwóch dysków twardych lub SSD 2,5” oraz trzech napędów optycznych (lub innych urządzeń 5,25”). Obsługa sześciu zatok na dyski 3,5” jest całkowicie beznarzędziowa – wystarczy założyć na dysk szyny i wsunąć w odpowiednią zatokę. W czarnym, wysokim na 410 mm wnętrzu zmieści się pełnowymiarowa płyta główna ATX, cooler procesora o wysokości do 175 mm oraz karta graficzna o długości do 400 mm. Do dyspozycji użytkownika pozostaje także 7 slotów PCI.

Z boku obudowy producent zainstalował akrylowe okno, dzięki któremu podejrzymy sprzęt w trakcie pracy – to kolejny ukłon w stronę użytkowników szczególnie zainteresowanych moddingiem i wyglądem wnętrza swego zestawu. Przedni panel pokryty jest w całości materiałem o fakturze szczotkowanego aluminium, a u jego szczytu zamontowano rozsuwaną klapkę skrywającą napęd optyczny w zatoce 5,25”.

Na górnym panelu obudowy znajdują się cztery porty USB – po dwa w standardzie 2.0 i 3.0, gniazdo słuchawkowe oraz mikrofonowe, wyłącznik oraz przycisk reset. W ramach panelu wkomponowano też półeczkę, na której można położyć np. smartfon ładowany z gniazda USB.

Wymiary obudowy to 515 (D) x 205 (S) x 465 (W) mm. Cena nie jest jeszcze znana.

(RED)

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...