Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/12/2014

„Pijany kierowca” wrócił do Centrum Nauki Kopernik

Od 3 grudnia w Centrum Nauki Kopernik znowu sprawdzimy, jak wygląda prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu. Po niemal półrocznej modernizacji do CNK powrócił eksponat „Pijany kierowca”.

„Pijany kierowca” to specjalny symulator jazdy, który pozwala w kontrolowanych warunkach przekonać się, dlaczego prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niebezpieczne. Użytkownik może wybrać jedną z trzech tras (wszystkie odwzorowują ulice Krakowa) oraz trzy poziomy stężenia alkoholu we krwi: 0,3 lub 0,8 lub 1,5 promila. Cała symulacja uświadamia jak wskutek zaburzeń wzroku i sprawności manewrowania u osób nietrzeźwych, słabnie kontrola nad autem.

Eksponat został gruntownie odnowiony w taki sposób, aby doświadczenie jazdy po pijanemu było jak najbardziej realne. Bryła pojazdu została zaprojektowana na nowo, a grafikę dodatkowo unowocześniono. Modernizacja trwała od lipca do grudnia 2014 roku. Jej sponsorem był PZU.

„Pijany kierowca” wrócił do Centrum Nauki Kopernik

(RED/PZU)

Przeczytaj także:   Pierwsza kamera internetowa obsługująca standard HD

Techcity na Facebooku