09/12/2014

Prognozy pogody w internecie coraz popularniejsze (infografika)

Jedna trzecia polskich internautów odwiedza serwisy pogodowe. To ponad półtorakrotnie więcej niż pięć lat temu. Użytkownicy sieci najchętniej zaglądają na strony WWW zawierające prognozę pogody od maja do sierpnia, ale to w lipcu cieszą się one największym zainteresowaniem.

Wszyscy wiedzą, że jesienna aura jest nieprzewidywalna. Choć mówi się, że prognozy pogody nie sprawdzają się, od dawna cieszą się one niesłabnącą popularnością. Od jakiegoś czasu coraz większe zainteresowanie wzbudzają również prognozy pogody online. Gemius postanowił sprawdzić, ilu internautów odwiedza serwisy pogodowe i kim oni są? Gdzie najczęściej zaglądają, żeby dowiedzieć się, czy warto ubierać kalosze i brać ze sobą parasol? Odpowiedzi dostarcza poniższa infografika.

Sprawdzanie prognozy pogody online jest jedną z czynności, którą użytkownicy podejmują przy okazji logowania do poczty, czytania wiadomości sportowych czy newsówkomentuje Krzysztof Majkowski, doradca biznesowy firmy Gemius. – Zaprezentowane na infografice dane dotyczą samych stron WWW i wskazują na trend wzrostowy, mimo że internauci korzystają też z pogodowych aplikacji mobilnych dodaje Majkowski.

Prognozy pogody w internecie coraz popularniejsze

(RED/Gemius)

Udostępnij ten artykuł...