Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

08/12/2014

Słuchawki SMS Audio BioSport monitorują akcję serca

Słuchawki douszne SMS Audio BioSport, opracowane w ramach współpracy firm SMS Audio (rapera 50 Centa) i Intel, cechują się rozwiązaniami technicznymi, mającymi zbierać istotne informacje o postępach w treningach. W mierzące tętno słuchawki wbudowano czujniki biometryczne, rejestrujące dane związane z aktywnością sportową.

Słuchawki świetnie zbierają dane dzięki konstrukcji zamocowanej wokół ucha, przez co urządzenie znajduje się głębiej w kanale usznym i może nieprzerwanie monitorować akcję serca w czasie rzeczywistym. Wbudowany czujnik optyczny stale mierzy tętno, a jednocześnie dynamicznie eliminuje zakłócenia wywoływane przez ruch ciała podczas treningu.

Urządzenie wyposażono w technologię, która umożliwia zasilanie słuchawek i funkcji biometrycznego monitoringu przez zwykły przewód zakończony pozłacaną wtyczką audio jack 3,5 mm, dzięki czemu użytkownicy mają pełną swobodę użytkowania. Słuchawek nie trzeba zasilać bateryjnie.

Aby ułatwić kontrolowanie tętna, tempa, dystansu, wysokości i spalania kalorii, słuchawki BioSport są zgodne z popularną aplikacją do ćwiczeń RunKeeper. Wsparcie innych aplikacji planowane jest na rok 2015. SMS Audio BioSport dostępne są już w Niemczech (169,90 EUR) i Wielkiej Brytanii (130 funtów). W Polsce pojawią się w pierwszym kwartale 2015 roku.

Słuchawki SMS Audio BioSport – monitorują akcję serca

(RED/Intel)

Przeczytaj także:   Supercienkie słuchawki Maxell SuperSlim

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Vobis: kup telewizor Samsung 3D a mniejszy dostaniesz za 1 zł

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Supercienkie słuchawki Maxell SuperSlim

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku