Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/12/2014

Zakupy online: najwięcej zwracamy odzieży

Dzisiaj w Polsce Dzień Darmowej Dostawy. Taka miła akcja marketingowa polskiego e-biznesu dla ubogich. Z tej okazji Poczta Polska coś udostępniła i zrobiła badania.

Dla wszystkich kupujących (także w Dniu Darmowej Dostawy) Poczta Polska udostępniła platformę umożliwiającą szybki zwrot zakupów zrobionych w sieci. Na stronie dostępnej pod adresem https://ezwroty.poczta-polska.pl/, wpisując nazwę e-sklepu można w łatwy sposób zwrócić przesyłkę do nadawcy. Jest więc nadzieja dla wszystkich naciągniętych przez e-sklepy.

Co więcej, PP zrobiła też badania. Jak wynika z nich ponad połowie kupujących w sieci zdarzyło się przynajmniej raz zwrócić towar do sklepu internetowego. 31% z nich spotkało się z problemami w związku ze zwrotem. Kategorią o największej ilości zwrotów jest odzież i obuwie (69% osób dokonało kiedyś zwrotu produktu odzieżowego lub obuwniczego). Drugą najczęściej zwracaną grupą towarów są artykuły elektroniczne i komputerowe (21% respondentów). Najrzadziej oddawane są artykuły żywnościowe (1%) oraz artykuły AGD (7%), artykuły motoryzacyjne (7%) oraz artykuły do domu i ogrodu (7%).

Zakupy online: najwięcej zwracamy odzieży

(RED)

Przeczytaj także:   Microsoft otwiera się na Bitcoina

Techcity na Facebooku