26/01/2015

Classic – pierwszy smartwatch od Kruger&Matz

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Kruger&Matz wprowadził do oferty pierwszy produkt z zakresu technologii ubieralnych – smartwatch Classic. Urządzenie współpracuje z telefonami wyposażonymi w systemem Android 4.3, IOS7 bądź nowszymi, a dzięki Bluetooth 4.0, po zainstalowaniu aplikacji SmartWear, umożliwia sterowanie najważniejszymi funkcjami smartfona i stały dostęp do powiadomień.

Szybka i prosta synchronizacja z telefonem sprawia, że zegarek Kruger&Matz będzie szczególnie przydatny w czasie, gdy nie mamy możliwości odebrania rozmowy np. w czasie jazdy samochodem. Obecność mikrofonu i głośnika w połączeniu z opcją odbierania lub wykonywania połączeń bezpośrednio z listy zaimportowanych kontaktów bądź poprzez wpisanie numeru, sprawia, że smartwatch Classic może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego. Urządzenie pozwala także na odczytywanie wiadomości SMS oraz wysyłanie krótkich szablonowych odpowiedzi.

Classic posiada znacznie więcej funkcji niż tylko informowanie o nowych zdarzeniach oraz nawiązywanie połączeń. Dzięki niemu można także zarządzać muzyką zapisaną w telefonie oraz sterować aparatem. Urządzenie wyposażono także w alert, który powiadamia o utracie zasięgu lub zerwanym połączeniu Bluetooth, a także lokalizator, szczególnie przydatny osobom zapominalskim. Funkcja ta pozwala na wywołanie telefonu za pomocą zegarka i odwrotnie, dzięki czemu szybko odnajdziemy zagubione urządzenie.

Classic – pierwszy smartwatch od Kruger&Matz

Z myślą o przyzwyczajeniach użytkowników, w swoim smartwatchu Kruger&Matz zastosował aktywny ekran dotykowy o przekątnej 1,6″ i rozdzielczości 240×240pix. Oznacza to, że po wygaszeniu ekranu przez cały czas widoczny jest zegar, który pozwala szybko sprawdzić godzinę, bez konieczności każdorazowego włączania urządzenia. Dzięki czterem opcjom wyboru tarczy zegara smartwatch znajdzie uznanie zarówno zwolenników klasycznego, jak też sportowego stylu. Całość została zamknięta w stylowej, grafitowej kopercie, do której dołączono czarny silikonowy pasek, co dodatkowo nadaje urządzeniu wysublimowanej elegancji. Produkt spełnia normę IP67, co oznacza, że jest odporny na wnikanie kurzu oraz wody.

Kruger&Matz wyposażył smartwatch w baterię o pojemności 315mAh, co pozwala na aktywne korzystanie z funkcjonalności zegarka do dwóch dni oraz kilka dni pracy w trybie stand by (z wyłączonym Bluetooth). Sugerowana cena urządzenia: 349 zł.

(RED)

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...