05/01/2015

LG MUSIC FLOW – bezprzewodowy mistrz ceremonii

Na zbliżających się targach CES w Las Vegas (6-9 stycznia), firma LG zaprezentuje nowy system audio – LG Music Flow Wi-Fi – przeznaczony dla miłośników muzyki i filmów. W skład systemu wchodzą m.in. pierwszy zasilany akumulatorowo głośnik Wi-Fi (model H4 Portable/NP8350), soundbary (model HS7/LAS750M oraz HS9/LAS950M) a także odtwarzacz 3D Blue-ray będący w stanie dostarczać sygnał do głośników przez sieć Wi-Fi. Cały system jest w pełni kompatybilny z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów Android oraz iOS.

Dla pełnej wygody użytkownika, każdy z głośników LG Music Flow może działać samodzielnie lub być połączony z innymi elementami za pomocą sieci Wi-Fi, wykorzystując technologie Advanced Wireless Network oraz Dual Band Wi-Fi (2.4/5GHz).

W przeciwieństwie do głośników i systemów opartych na technologii Bluetooth – LG Music Flow działa również nieprzerwanie nawet, gdy na urządzenie odtwarzające (np. smartfon lub tablet) przychodzi połączenie telefoniczne. Dodatkowo, jeśli biblioteka muzyczna użytkownika nie jest zbyt bogata – może on skorzystać z takich serwisów jak Spotify, Deezer, Napster czy TuneIn.

H4 to pierwszy bezprzewodowy głośnik firmy LG – stworzony dla uzyskania większej mobilności i łatwego przenoszenia w miejsce, w którym aktualnie jest potrzebny. Wchodzące w skład zestawu soundbary z kolei, dostarczają najwyższej jakości wrażeń dźwiękowych.

H4 to pierwszy bezprzewodowy głośnik firmy LG

Tworzenie bezprzewodowej, domowej sieci muzycznej, dzięki LG Music Flow jest proste. Za pomocą trybu Home Cinema, użytkownik może połączyć dwa bezprzewodowe głośniki typu H4/NP8350 i wykorzystać je do stworzenia systemu surround z niezależnym prawym i lewym kanałem. Każdy głośnik, może dodatkowo być skonfigurowany w zależności od jego położenia i odległości od odbiorcy. Dodając do zestawu soundbar oraz odtwarzacz 3D Blu-ray otrzymujemy w ten sposób wysokiej jakości kino domowe, które jest w stanie odtwarzać muzykę oraz filmy z płyt CD/DVD/BD oraz pamięci USB.

Kolejną nową funkcjonalnościa zestawu LG jest Auto Music Play, który znacznie ułatwi przełączanie odtwarzanej muzyki ze smartfona na zestaw domowy i odwrotnie. Muzyka z telefonu automatycznie zostanie przesłana do LG Music Flow w momencie, gdy użytkownik znajdzie się w zasięgu swojej sieci Wi-Fi. Tym samym, będąc poza domem, może słuchać ulubionych utworów na słuchawkach a wchodząc do mieszkania, system automatycznie wykryje telefon i przełączy odtwarzane audio bezpośrednio na zestaw bez dodatkowych czynności ze strony użytkownika.

lg_hs7111

(RED/LG)

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...