Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/01/2015

Super szybki smartfon obsługujący standard LTE Advanced

Samsung wprowadził pierwszy na świecie, dostępny komercyjnie, smartfon działający w standardzie LTE Advanced (LTE‑A) z trzypasmową agregacją częstotliwości (CA). GALAXY Note 4 obsługujący taki standard umożliwi pobieranie danych z prędkością do 300 Mbps, czyli czterokrotnie więcej w porównaniu z obecnym standardem 4G LTE.

GALAXY Note 4 LTE-A z trzypasmową agregacją częstotliwości umożliwia korzystanie z sieci w najbardziej efektywny sposób na rynku poprzez optymalny dobór dostępnych pasm łączności. Urządzenie odbiera trzy różne pasma częstotliwości i agreguje je w pojedyncze połączenie pozwalające na uzyskanie prędkości transmisji danych na poziomie odpowiadającym sieci kategorii 6, czyli do 300 Mbps. Oznacza to, że pobranie filmu o objętości 700 MB zajmuje około 19 sekund, a pobranie 10 utworów MP3, czyli 40 MB trwa około 1 sekundy.

W miarę ewolucji technologii mobilnych i telekomunikacyjnych model GALAXY Note 4 LTE‑A z trzypasmową CA będzie gotowy do obsługi sieci LTE‑A kategorii 9, w której dane będą przesyłane z prędkością do 450 Mbps. Komercjalizacja tego standardu jest planowana na 2015 rok.

smartfon działający w standardzie LTE Advanced (LTE‑A) z trzypasmową agregacją częstotliwości (CA).

(RED/Samsung)

Przeczytaj także:   Filmy Disneya po polsku w iTunes Store

Techcity na Facebooku