Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

05/01/2015

Więcej podsłuchujemy i obserwujemy

Z najnowszych danych sieci Spy Shop wynika, że w 2014 roku wzrosło zainteresowanie urządzeniami do dyskretnego nagrywania dźwięku i obrazu. W porównaniu z 2013 rokiem liczba osób poszukujących w Internecie podsłuchów i mikrokamer wzrosła o 1/4.

Rosło także zainteresowanie urządzeniami chroniącymi przed inwigilacją – głównie wykrywaczami podsłuchów i telefonów komórkowych oraz zagłuszaczami częstotliwości radiowych. Urządzeń tego typu kupujemy więcej, ale wydajemy na nie mniej. W 2013 roku było to średnio 650 zł, a obecnie kwota ta wynosi ok. 520 zł. Jakie są zatem najpopularniejsze produkty? Z danych ze sprzedaży internetowej sieci Spy Shop wynika, że w 2014 roku najchętniej kupowaliśmy: podsłuchy, dyktafony szpiegowskie, minikamery kamuflowane, oprogramowanie do monitorowania telefonów i komputerów, wykrywacze podsłuchów.

Oswoiliśmy się ze szpiegowską elektroniką, a dzięki temu łatwiej doceniamy zalety takiego sprzętu. Polacy chętnie poszukują urządzeń, które jeszcze kilka lat temu kojarzyły się wyłącznie z agentami służb specjalnych i znajdują dla nich bardzo przydatne zastosowaniamówi Paweł Wujcikowski, ekspert ds. bezpieczeństwa w Spy Shop.

Wśród klientów znajdują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni (2/3 kupujących). To przeważnie osoby chcące pozyskać wiarygodny dowód sądowy, wyjść z kłopotliwej sytuacji lub zwiększyć bezpieczeństwo swojej rodziny i mienia. Wśród nich znajdują się także przedsiębiorcy, chroniący poufność firmowych danych lub monitorujący zachowania pracowników.

Więcej podsłuchujemy i obserwujemy

Zmienia się nie tylko nastawienie do szpiegowskich gadżetów, ale też sposób, w jaki je kupujemy. Chętnie korzystamy z Internetu, a liczba transakcji w kanale mobilnym (z pomocą smartfonów i tabletów) wzrosła o 160%. Zdaniem Pawła Wujcikowskiego to efekt ogólnego trendu, ale też szczególnej wygody takiego rozwiązania.

(RED/Spy Shop)

Przeczytaj także:   Obraz z kamery w Twojej komórce

Techcity na Facebooku