Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/01/2015

Wyszukiwarka Netsprint Search w intranecie Lasów Państwowych

Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych wdrożyła intranetową wyszukiwarkę Netsprint Search, która wspiera wewnętrzną komunikację w instytucji. Wyszukiwarka przeszukuje dane z kilkunastu zróżnicowanych źródeł, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Oprócz systemu wyszukiwawczego Netsprint stworzył stronę HTML, dopasowaną wizualnie do głównego serwisu Lasów Państwowych (lasy.gov.pl).

Realizacja projektu trwała niecałe cztery miesiące i objęła stworzenie wyszukiwarki intranetowej (wewnętrznej) dostępnej dla pracowników Lasów Państwowych. Wyszukiwarka umożliwia im dotarcie do informacji z ponad 15 źródeł danych. Netsprint przeszukuje m.in. serwis lasy.gov.pl, kanał Lasów Państwowych na YouTube, źródła wewnętrzne zawierające m.in. biuletyny informacji publicznej, a nawet wewnętrzne tablice ogłoszeń i systemy zgłaszania błędów. Dzięki temu pracownicy mają dostęp do wszystkich tych informacji w jednym miejscu. Jest to pierwszy tego typu system integrujący różne źródła informacji i wiedzy wdrożony w Lasach Państwowych.

Projekt wymagał stworzenia rozbudowanego systemu pobierania danych z różnorodnych źródeł: serwera FTP, baz danych klienta, plików XML umieszczonych na serwerze poprzez dużą liczbę robotów indeksujących, przygotowanych specjalnie na potrzeby tego rozwiązania. Przeszukiwane są różne typy danych, m.in. pliki PDF czy wideo.

Stworzenie systemu wyszukiwawczego dla Lasów Państwowych było jednym z naszych największych przedsięwzięć, przede wszystkim ze względu na liczbę, rozproszenie i różnorodność źródeł danych do pobraniakomentuje Anna Ciuchta, Project Manager w Netsprincie. –  Nasze doświadczenie we wdrożeniach Netsprint Search wskazuje, że wyszukiwarka jest dla użytkowników pierwszym i najważniejszym krokiem w dotarciu do treści, dlatego mamy nadzieję, że system będzie skutecznie wspierał przepływ wiedzy wśród pracowników naszego klienta.

Wyszukiwarka Netsprint Search w intranecie Lasów Państwowych

(RED/Netsprint)

Przeczytaj także:   Dzisiaj europejska premiera ASUS ZenFone 2

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19, kolejnych restrykcji i obostrzeń związanych z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. A przed nami święta i Nowy Rok, tradycyjnie okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   Smartfon Honor6 […]

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Nowości w Santander Banku

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Microsoft otwiera się na Bitcoina

Techcity na Facebooku