Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/02/2015

Czytnik do smartfonów z funkcją OTG

Delock wprowadził na rynek polski czytnik kart pamięci zaopatrzony w port micro USB OTG. Dzięki funkcji hosta OTG urządzenie świetnie sprawdzi się we współpracy ze smartfonami i tabletami.

Czytnik Delock umożliwia odczyt i zapis danych na kartach pamięci smartfona lub tabletu poprzez wykorzystanie złącza micro USB OTG. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość komunikacji urządzeń w standardzie USB bez udziału komputera (pełniącego funkcję hosta). Dzięki temu użytkownik może podłączyć np. do tabletu (wspierającego technologie HOST USB) zewnętrzną pamięć jak pendrive czy karta pamięci i przesyłać dane pomiędzy urządzeniami.

Urządzenie wyposażono w dodatkowy, żeński port USB, który zwiększa jego funkcjonalność. Dzięki temu do czytnika można bezpośrednio podłączyć inne urządzenia ze standardowym złączem USB jak dysk twardy lub pendrive. W ten sposób możemy szybko skopiować zdjęcia, ulubioną muzykę czy inne pliki z zewnętrznego nośnika na telefon i odwrotnie.

Dzięki dwóm gniazdom urządzenie obsługuje większość popularnych kart pamięci. Mała, solidna obudowa o wymiarach 51,5 x 30,5 x 9,4 mm oraz niska waga umożliwiają transport czytnika nawet w małej kieszeni. Cena wynosi 23 zł.

czytnik USB OTG2

(RED)

Przeczytaj także:   iplex.pl – największy filmowy serwis VoD od dziś zupełnie za darmo

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?

Wprawdzie Black Friday 2000 już za nami, ale przed nami Cyber Monday, a potem kolejne świąteczne „promocje”, a po nich zapewne „noworoczne wyprzedaże” itp., itd. „Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?” potraktujcie więc uniwersalnie. Przeczytaj także:   HiFiMAN HM-101: 27 gram i 6 centymetrów czystego dźwięku

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19. Mamy kolejne restrykcje i obostrzenia związane z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. Przed nami święta i Nowy Rok. Tradycyjnie to okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy świąteczne eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   […]

Techcity na Facebooku