Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

09/02/2015

Największa i najbardziej “green” serwerownia w Polsce

Ruszyła budowa kompleksu Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond.pl. Obiekt będzie najbardziej efektywną energetycznie serwerownią w kraju o najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Kompleks to największy tego typu obiekt w Polsce, którego pierwszy etap przekroczy 6 300 mkw powierzchni. Nieosiągalny do tej pory w regionie współczynnik PUE 1,1 zapewnia tej inwestycji miano green data center. – Nasza inwestycja pod względem technologicznym jest porównywalna z najlepszymi obiektami, należącymi do Google, Facebooka czy jednego z bardziej innowacyjnych centrum danych – SwitchNap z Las Vegasmówi Michał Grzybkowski, Beyond.pl.

Inwestycja nie tylko będzie impulsem dla biznesu, ale także edukacji i innowacji z zakresu usług IT. Centrum Badań Technologii Informatycznych, spełniać będzie rolę pomostu pomiędzy światem biznesu i nauki. Projekt ten dofinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Spółka uzyskała wparcie dla inicjatywy stworzenia ośrodka rozwoju badań nad optymalizacją rozwiązań IT m.in. dzięki złożeniu 5 patentów z zakresu chmury obliczeniowej.

Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond

Nie bez znaczenia, w kontekście inwestycji, jest zlokalizowanie obiektu w Poznaniu, skąd w odległości 2 godzin jazdy autem znajduje się Berlin. To drugie data center firmy Beyond.pl w tym mieście. – Bliskość i swoboda połączenia z Berlinem przy zapewnianiu optymalizacji kosztowej, wysoko wykwalifikowanej kadry i utrzymaniu światowych standardów przynosi efekt w postaci zapytań kontraktowych klientów zagranicznych. Centra danych to również impuls do rozwoju wewnętrznego rynku gospodarczego oraz gwarancja stabilności funkcjonowania cyfrowego państwa, dlatego powstanie Centrum Badań Technologii Informatycznych z pewnością wpłynie korzystnie na mikro i makroregionkomentuje Michał Grzybkowski z Beyond.pl.

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond.pl planowane jest na grudzień 2015 roku, a wartość prac szacowana jest na ponad 100 mln złotych.

(RED)

Przeczytaj także:   Gmail rośnie w siłę i przejmuje użytkowników

Techcity na Facebooku