09/02/2015

Największa i najbardziej „green” serwerownia w Polsce

Ruszyła budowa kompleksu Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond.pl. Obiekt będzie najbardziej efektywną energetycznie serwerownią w kraju o najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Kompleks to największy tego typu obiekt w Polsce, którego pierwszy etap przekroczy 6 300 mkw powierzchni. Nieosiągalny do tej pory w regionie współczynnik PUE 1,1 zapewnia tej inwestycji miano green data center. – Nasza inwestycja pod względem technologicznym jest porównywalna z najlepszymi obiektami, należącymi do Google, Facebooka czy jednego z bardziej innowacyjnych centrum danych – SwitchNap z Las Vegasmówi Michał Grzybkowski, Beyond.pl.

Inwestycja nie tylko będzie impulsem dla biznesu, ale także edukacji i innowacji z zakresu usług IT. Centrum Badań Technologii Informatycznych, spełniać będzie rolę pomostu pomiędzy światem biznesu i nauki. Projekt ten dofinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Spółka uzyskała wparcie dla inicjatywy stworzenia ośrodka rozwoju badań nad optymalizacją rozwiązań IT m.in. dzięki złożeniu 5 patentów z zakresu chmury obliczeniowej.

Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond

Nie bez znaczenia, w kontekście inwestycji, jest zlokalizowanie obiektu w Poznaniu, skąd w odległości 2 godzin jazdy autem znajduje się Berlin. To drugie data center firmy Beyond.pl w tym mieście. – Bliskość i swoboda połączenia z Berlinem przy zapewnianiu optymalizacji kosztowej, wysoko wykwalifikowanej kadry i utrzymaniu światowych standardów przynosi efekt w postaci zapytań kontraktowych klientów zagranicznych. Centra danych to również impuls do rozwoju wewnętrznego rynku gospodarczego oraz gwarancja stabilności funkcjonowania cyfrowego państwa, dlatego powstanie Centrum Badań Technologii Informatycznych z pewnością wpłynie korzystnie na mikro i makroregionkomentuje Michał Grzybkowski z Beyond.pl.

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond.pl planowane jest na grudzień 2015 roku, a wartość prac szacowana jest na ponad 100 mln złotych.

(RED)

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...