Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/02/2015

Samsung GALAXY Tab Active dla budowlańców

GALAXY Tab Active to 8-calowy tablet do zadań specjalnych. Jest to pierwszy tablet firmy Samsung stworzony dla profesjonalistów m.in. architektów, inżynierów, instalatorów oraz kierowników budów. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym funkcjom i praktycznej, odpornej obudowie ma on na celu pomagać profesjonalistom stawiać czoła codziennym wyzwaniom stojącym na placu budowy.

Antywstrząsowa, wzmacniania i gumowana obudowa Anti-shock sprawia, że tablet jest w stanie wytrzymać upadek z wysokości 1,2 metra. Jego odporność na wodę i kurz jest zgodna z certyfikatem IP67. Ponadto urządzenie może pracować w temperaturach od -20 do +60 stopni Celsjusza. Dzięki temu można bez obaw zabierać je bezpośrednio w teren, niezależnie od warunków atmosferycznych czy zagrożeń czyhających w miejscu pracy.

Rysik „C-Pen” został zainstalowany w górnej części obudowy ochronnej GALAXY Tab Active. Umożliwia on specjalistom, którzy często noszą rękawice korzystanie z tabletu bez konieczności dotykania ekranu palcem. Dodatkowo antyrefleksyjny wyświetlacz pozwala bez problemu używać tabletu nawet przy pełnym nasłonecznieniu terenu.

Tablet posiada baterię o wydłużonej żywotności, wytrzymującą od 8 do 11 godzin, zapewniając pracownikom korzystanie z możliwości ciągłego użytkowania sprzętu. Wyjmowana bateria umożliwia szybką i łatwą wymianę na nową w każdej sytuacji, likwidując potrzebę poszukiwania kontaktu do podpięcia ładowarki. Wbudowane złącze do ładowania POGO pin zapobiega uszkodzeniu wejścia micro-USB i umożliwia ładowanie kilku urządzeń po powrocie z terenu.

Aparat 3,1 MP wyposażony w auto focus umożliwia wykonywanie zdjęć do dokumentacji, projektów, czy raportowania problemów i usterek. Dodatkowo z łatwością skanuje kody kreskowe, a technologia NFC skraca czas komunikacji i zarządzania procesami w pracy. Te cechy pomagają zwiększyć wydajność, na przykład w przypadku pracowników odpowiedzialnych za transport materiałów i ogólną logistykę, którzy dzięki GALAXY Tab Active mogą bez problemów łączyć się z szefami zmiany odpowiedzialnymi za wysyłkę lub odbiór materiałów i narzędzi.

Samsung GALAXY Tab Active dla budowlańców

(RED/Samsung)


Sześć milionów cyberataków na Polskę

Według danych firmy F-Secure średnio 700 razy na godzinę podejmowane są próby przeprowadzenia cyberataków na Polskę. Główne źródła zagrożeń w ostatnim roku to Stany Zjednoczone, Francja, Rosja oraz Chiny. 

 W ciągu ostatniego roku podjęto ponad 6 milionów prób cyberataków na Polskę. Najczęściej ich źródłem były Stany Zjednoczone, a na kolejnych miejscach znalazły się Francja, […]

Czy Apple Pay zdominuje rynek płatności mobilnych?

Apple Pay zadebiutowało w Polsce 19 czerwca. Zgodnie z doniesieniami części banków technologia szybko zyskała popularność i tysiące użytkowników. To jednak dopiero początek ekspansji rozwiązania od Apple. Według raportu Juniper Research, Apple Pay może w ciągu najbliższych dwóch lat zdominować sektor mobilnych płatności zbliżeniowych. Do tej pory nową formę płatności udostępniło swoim klientom 8 polskich […]

SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Techcity na Facebooku