Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/02/2015

Żarówka z systemem chłodzenia

Żarówki LED marki EnerGenie charakteryzuje natężenie naświetlenia na poziomie 135 lumenów na Wat, co sprawia że są o ok. 40% wydajniejsze od tradycyjnych odpowiedników. Dzięki unikalnej konstrukcji mogą być całkowicie zamknięte w obudowie lampy bez ryzyka, że się przegrzeją i przestaną działać.

W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek 2D, w opisywanych LED-ach rozmieszczono diody w trzech wymiarach, dzięki czemu kąt oświetlenia powierzchni wynosi 330 stopni. Dla porównania tradycyjne rozwiązania dostarczają światło, których kąt zawiera się w przedziale 140-160 stopni. Dodatkowo EnerGenie LED oferują wysoki wskaźnik oddawania barw wynoszący 85 CRI. Takie rozwiązanie sprawia, że kolory są realistyczne, a oświetlone przedmioty wyglądają naturalnie.

W nowej generacji LED-ach zastosowano innowacyjną technologię, stosowaną przy chłodzeniu procesorów komputerowych. Polega ona na zastosowaniu ciepłowodu, który znaczenie poprawia wydajność chłodzenia. Dzięki temu żarówka nie traci swoich właściwości świetlnych na przestrzeni wielu lat. Elektroniczny układ jest całkowicie oddzielony od źródła ciepła wytwarzanego przez żarówkę, co sprawia że awaria żarówki jest praktycznie niemożliwa.

Żarówki EnerGenie dostępne są w trzech wariantach: 8W, 10W i 12W. Okres gwarancji wynosi aż 5 lat, a ceny zaczynają się od 79 zł.

Energenie LED żarówka

(RED)

Przeczytaj także:   Nowy przenośny dysk Verbatim Store n Go Executive (wideo)

Najlepsze bajki i filmy dla dzieci w CDA Premium

CDA Premium to jedna z najpopularniejszych platform z filmami w Polsce. Rodzimy serwis VOD nie oddaje pola największym i poczyna sobie bez kompleksów, a w niektórych kategoriach filmów wydaje się być  bezkonkurencyjny. Tak jest na przykład z kinem familijnym. A że przez epidemię czeka nas długie siedzenie w domach (skumulowana przerwa świąteczno-noworoczna i ferie) , […]

Według ostatnich spekulacji Google może stracić więcej niż Huawei

Zaskakujące spekulacje Huawei mogą być koszmarem dla jednego z gigantów – Google. Drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie ogłosił „walkę” z systemem Android. Do tej pory Google był dość ambiwalentny – Stany Zjednoczone ograniczyły dostęp Huawei do najlepszych chipsetów, sygnalizując gwałtowny spadek liczby ich urządzeń w kraju. To jednak może się wkrótce zmienić. […]

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Techcity na Facebooku