Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/02/2015

Zdalnie sterowane Volvo

Rusza polska wersja systemu Volvo On Call, który pomoże w samoczynnym wezwaniu pomocy drogowej i pogotowia w razie wypadku czy zdalnie zablokuje pojazd w przypadku kradzieży.

System Volvo On Call zapewnia bezpośrednie połączenie z operatorem Mondial Assistance, dzięki przyciskowi SOS znajdującemu się w samochodzie. Powiadomienie może też zostać wysłane automatycznie, jeśli w wyniku kolizji uruchomią się poduszki powietrzne lub napinacze pasów bezpieczeństwa. Dzięki temu operator zlokalizuje pojazd, a następnie pomoże dotrzeć do miejsca wypadku policji, pogotowiu ratunkowemu oraz pozostałym służbom. Równocześnie będzie się starał skontaktować z kierowcą poprzez zintegrowany telefon i będzie mu towarzyszył, aż do momentu dotarcia pomocy. Centrum operacyjne Mondial Assistance otrzyma automatyczne powiadomienie także przy próbie włamania do pojazdu. W razie kradzieży, system za pomocą ukrytego modułu GSM 3G, będzie śledził trasę jego przemieszczania się. Dostępna jest też pomoc przy zgubienia kluczyków – operator po weryfikacji dzwoniącego będzie mógł zdalnie otworzyć auto.

Początki systemu sięgają 2001 roku, kiedy po raz pierwszy stosowano go w uproszczonej formie w Szwecji. Od kilku lat działa w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy krajach Beneluxu.

System oferuje też duże możliwości sterowania pojazdem w oparciu o aplikację na smartfona (dostępną dla systemów Android, Windows Phone, iOS). Aplikacja daje możliwość zdalnego sprawdzenia poziomu paliwa, uruchomienia silnika, zablokowania samochodu, lokalizacji pojazdu na mapie, czy uruchomienia nagrzewnicy lub klimatyzacji.

Volvo-On-Call

(RED)

Przeczytaj także:   "52 – Nowe oblicze iluzji" powraca na antenę MTV Polska

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Vivitek H9080FD – projektor LED full HD dla koneserów kina domowego

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Iomega wprowadza wirtualizację do pamięci masowych

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku