Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/03/2015

Czy polskie start-upy podbiją Dolinę Krzemową?

Trzy innowacyjne polskie start-upy z szansami na podbój rynku USA zaprezentują swoje rozwiązania podczas konkursu „V4 TechMatch Silicon Valley” w Dolinie Krzemowej. Polską „reprezentację” konkursu wybrali eksperci, oceniając kreatywność zespołu, unikalność produktów i szansę na zawojowanie rynku w Stanach Zjednoczonych. Pod uwagę brana też była biznesowa dojrzałość rozwiązań, poziom innowacji, perspektywy przychodów.

W Dolinie Krzemowej pokażą się XTRF Translation Management Systems z internetową platformą do automatycznego zarządzania projektami związanymi z tłumaczeniami, ZenCard z systemem automatycznie rozpoznającym (po karcie płatniczej) lojalnych klientów i umożliwiający im otrzymywanie promocyjnych ofert oraz SESAME+, którego rozwiązania umożliwiają nowy sposób identyfikacji użytkowników wielu rozwiązań komunikacyjnych lub użytkowych.

Możliwość pokazania się w tak znaczącym miejscu i przed tak ważną publicznością i amerykańskimi mediami daje nam wielką szansę na promocję i pozyskanie kolejnych inwestorów do naszego projektu. Spośród ponad 200 naszych klientów, znaczną część już stanowią klienci z Ameryki. To wystąpienie pozwoli nam na wzmocnienie naszej pozycji na tym rynku. Wierzymy, że przedstawienie naszych najnowszych pomysłów w Krzemowej Dolinie wyznacza początek nowego okresu dynamicznego wzrostu naszej firmymówi prezes Andrzej Nedoma z XTRF Management Systems z Krakowa.

V4 TechMatch Silicon Valley

Prezentacja odbędzie się pomiędzy 21 a 23 kwietnia. Oprócz Polaków swoje innowacyjne pomysły pokażą tam też Węgrzy, Czesi czy Słowacy.

“V4 TechMatch Silicon Valley” to wspólny projekt czterech organizacji: Konfederacji Lewiatan (przez Lewiatan Business Angels ) z Polski, StartupYard z Czech, Innovacio z Węgier i SOVVA, która jest liderem konsorcjum, ze Słowacji. Projekt wspierany jest przez fundację Grupy Wyszehradzkiej V4.

(RED)

Przeczytaj także:   NVIDIA i Audi - GPU w każdym samochodzie

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Sterowniki Quadro stuningowane – jeszcze mocniejsze wsparcie dla Autocad 2010

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Sterowniki Quadro stuningowane – jeszcze mocniejsze wsparcie dla Autocad 2010

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku