Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/03/2015

Day One – rewelacyjna aplikacja, którą musisz poznać!

Jeżeli jesteś użytkownikiem jakiegokolwiek sprzętu ze znaczkiem nadgryzionego jabłka – komputera Mac, iPhone’a czy iPada – powinieneś poznać Day One. Oczywiście jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś!

Day One to fantastyczna aplikacja, która nadaje zupełnie nowy charakter czynności kojarzącej się większości z was z pensjonarkami ukradkiem ślęczącymi nad swoimi pamiętnikami. To w dużej mierze za sprawą tej aplikacji prowadzenie dziennika stało się znowu modne. I bardzo dobrze, bo jak donoszą różne badania, regularne zapisywanie swoich przemyśleń ma same plusy: pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne, rozwija kreatywność i pewność siebie, a do tego pozwala zachowywać w pamięci cenne chwile!

Day One app

Day One to program umożliwiający prowadzenie swojego prywatnego dziennika. Możesz robić zdjęcia, które następnie opisujesz mniej lub bardziej obszerną notatką. Albo odwrotnie, swoje zapiski i przemyślenia wzbogacasz zdjęciem. Wszystko jest doskonale skategoryzowane i uporządkowane. Notatki możesz przeglądać według dat, dowolnie tworzonych tagów czy miejsc w których powstały. Day One to aplikacja, która pozwala prowadzić wiele różnych dzienników w jednym miejscu. Mogą to być notatki z podróży, zapiski intymnych przemyśleń i codziennych wydarzeń, kroniki zmagań z dietą, siłownią i czym tak jeszcze, albo po prostu uchwycone migawki wspólnych chwil z najbliższymi osobami.

Nie musisz wszystkiego zapamiętać, aplikacja zrobi to za ciebie!

Day One zapisuje całkiem sporo informacji. Przeglądając zdjęcia sprzed jakiegoś czasu będziesz wiedział kiedy dokładnie zostało zrobione, gdzie, a nawet jaka była wtedy pogoda i ile kroków tego dnia zrobiłeś. Zapamiętasz to wszystko? Raczej nie.

Day One app

Aplikacja ma szereg dodatkowych funkcji, które znacznie uprzyjemniają korzystanie z niej. Błyskawicznie synchronizuje się między pozostałymi urządzeniami z nadgryzionym jabłkiem – jak już wspomnieliśmy jest dostępna na wszystkie sprzęty z OS X i iOS – za pomocą chmury iCloud lub np. Dropboxa, wspiera składnie Markdown i zapewnia prywatność – dostęp do niej wymaga wpisania za każdym razem hasła, co uchroni nas przed niepowołanymi “oczami”.

Day One app

Day One ma jeszcze jedną, niezwykle użyteczną cechę. Wybrane wpisy można eksportować do pdf. Po co? Wyobraź sobie, że jesteś na egzotycznych wakacjach, a relację z nich zapisujesz w aplikacji za pomocą zdjęć i notatek. Możesz oczywiście dzielić się przeżyciami z najbliższymi na bieżąco (choć nie zawsze przecież jest wi-fi, a ceny transferu danych w roamingu nadal są zabójcze!), ale możesz też potem wysłać im zgrabnego pdf ze zdjęciami, notatkami, informacją w jakim dniu i przy jakiej pogodzie powstały. Oczywiście to ty decydujesz które z nich chcesz udostępnić.

Rób zdjęcia swoim dzieciom, szczególnie gdy dorastają!

Dzieci dorastają bardzo, bardzo szybko. Wie to każdy rodzic. W momencie robienia zdjęcia i dodawania do niego krótkiej, czasami nawet jednozdaniowej notatki, nie zawsze mamy wrażenie, że to jakaś szczególna chwila. Ot, fotka z rodzinnego albumu jakich wiele. Ale za kilka lat, te fotki wraz pospiesznie wpisywanymi komentarzami, będą dla was bezcenne. Uwierzcie na słowo. Choćby tylko dlatego warto używać Day One.

30 dniowe wyzwanie dla niezdecydowanych

Jeżeli nie jesteś przekonany do idei prowadzenia dziennika albo boisz się, że zabraknie ci konsekwencji, to spróbuj przez miesiąc, każdego dnia robić jedną notatkę. Może być krótka, ze zdjęciem lub bez, poświęcona konkretnemu tematowi lub przeciwnie, z niczym konkretnym nie związana. Przez 30 dni codziennie. Day One ma jeszcze jedna przydatną cechę: Reminder. Możesz ustawić godzinę o której aplikacja będzie przypominała ci o dodaniu notki. A po 30 dniach pewnie nie będziesz chciał przestać!

Aplikacja Day Ona jest dostępna na iOS i Mac OS X.

(WL)


SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Od lipca dla klientów centrum handlowego Janki pod Warszawą dostępnych będzie 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Na początku lipca innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki. Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu […]

Ile miejsca zajmuje współczesny Internet?

10 jottabajtów, czyli 10 i 24 zera bajtów – tyle miejsca na serwerach według szacunków naukowców może zajmować współczesny Internet, a z każdą sekundą danych przebywa. Informacje te są rozproszone po całym globie i dostępne poprzez infrastrukturę sieciową. Ostatnie prezentacje Google i Microsoftu nie pozostawiają wątpliwości co do przyszłości rozwoju Internetu. Sztuczna inteligencja, rozwiązania chmurowe […]

Techcity na Facebooku