03/03/2015

E-papierosy, czyli pozytywne strony wapowania

Szacuje się, że już około milion Polaków zamieniło tradycyjne papierosy na elektroniczne. Rosnąca popularność tych inhalatorów związana jest z kwestiami zdrowotnymi, ekonomicznymi, a także… estetycznymi. Co zatem powinniśmy wiedzieć o „wapowaniu”?

Tradycyjne papierosy zawierają ok. 4 tysięcy różnych, szkodliwych dla zdrowia substancji smolistych, wytwarzanych podczas spalania tytoniu. Stanowi to ogromne zagrożenie dla zdrowia palaczy. Dlatego coraz więcej osób wybiera elektroniczne papierosy jako zdrowszą alternatywę. Co prawda, zawierają one nikotynę, ale ta sama w sobie nie powoduje raka.

Palenie tytoniu szkodzi również osobom z otoczenia palaczy. W przypadku e-papierosów stężenie nikotyny w wydychanej parze jest zbyt niskie, by wpłynąć na zdrowie innych. Dlatego wapując nawet w zamkniętym pomieszczeniu, nie trujemy innych.

Co należy wiedzieć o e-papierosach

Pozytywne strony wapowania
Wybór e-papierosów ma także inne zalety – przede wszystkim nie generują one przykrego zapachu jak tradycyjne papierosy, których zapach wyczuwalny jest na skórze, włosach, czy ubraniu palacza. – Palacze, nawet gdy wychodzą na przysłowiowego dymka do palarni czy na powietrze, „przynoszą” zwykle ze sobą nieprzyjemny zapach tytoniu. W przypadku e-papierosa ten problem zupełnie znika, ponieważ wydzielana para ma przyjemny, delikatny aromat mówi Tomasz Gierczak, ekspert marki Vilt, producenta elektronicznych papierosów.

Budowa e-papierosa
Zaczynając przygodę z e-papierosem powinniśmy wiedzieć, jak one są zbudowane. Elektroniczny papieros składa się zazwyczaj z 3 elementów – baterii, zespołu grzewczego oraz clearomizera. Bateria jest podstawą każdego modelu i to na nią szczególnie trzeba zwrócić uwagę wybierając pierwszego e-papierosa. Jej moc powinna wynosić przynajmniej 650 mAh, a optymalnie – 1100 mAh. Dobre baterie posiadają dodatkowo system zabezpieczający przed niepożądanym włączeniem oraz zabezpieczenie atomizera przed nadmiernym przegrzaniem.

Kolejnym elementem e-papierosa jest zespół grzewczy, czyli miejsce, w którym znajduje się grzałka podgrzewająca liquid oraz wytwarzająca parę. Poprzez naciśnięcie przycisku na baterii, grzałka zaczyna podgrzewać płyn, dając możliwość jego inhalacji. Ostatni element to clearomizer, za pomocą którego dostarczamy liquid to zespołu grzewczego. Clearomizer zakończony jest ustnikiem.

(RED/Vilt)

Udostępnij ten artykuł...

CDA TV – usługa zostanie uruchomiona w te wakacje

CDA uruchomi usługę transmisji telewizji w modelu OTT. Spółka uzyskała w kwietniu tego roku wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz zawarła stosowne umowy z poszczególnymi stacjami i dostawcami. Nowa usługa o nazwie „CDA TV” wraz z planami taryfowymi zostanie zaprezentowana i uruchomiona jeszcze w te wakacje. CDA TV, jak CDA Premium Spółka CDA S.A. – […]

Udostępnij ten artykuł...

Ulubione Social Media Polaków w 2021 roku

Jakie się ulubione Social Media Polaków? Ze wszystkich portali społecznościowych rodacy najbardziej lubią Facebooka, jak wynika z analizy firmy SentiOne. Szukają na nim wsparcia, promują zbiórki charytatywne. Drugim najpopularniejszym portalem jest Twitter. Tutaj większość dyskusji ma charakter narodowy, a słowo „polski” jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Na Instagramie rozmawiamy głównie o pięknie i ciałopozytywności, a […]

Udostępnij ten artykuł...

5G w Plusie: kolejny milion w zasięgu najszybszej sieci

Kolejny milion mieszkańców Polski został objęty zasięgiem największej i najszybszej sieci 5G w Polsce. Tym samym z 5G w Plusie może obecnie korzystać już co trzeci Polak. Superszybki internet 5G oferowany jest ponad 13 milionom osób z niemal 400 miejscowości ze wszystkich 16 województw. Plus nie zwalnia tempa rozwoju sieci 5G. W ciągu zaledwie dwóch […]

Udostępnij ten artykuł...