03/03/2015

E-papierosy, czyli pozytywne strony wapowania

Szacuje się, że już około milion Polaków zamieniło tradycyjne papierosy na elektroniczne. Rosnąca popularność tych inhalatorów związana jest z kwestiami zdrowotnymi, ekonomicznymi, a także… estetycznymi. Co zatem powinniśmy wiedzieć o „wapowaniu”?

Tradycyjne papierosy zawierają ok. 4 tysięcy różnych, szkodliwych dla zdrowia substancji smolistych, wytwarzanych podczas spalania tytoniu. Stanowi to ogromne zagrożenie dla zdrowia palaczy. Dlatego coraz więcej osób wybiera elektroniczne papierosy jako zdrowszą alternatywę. Co prawda, zawierają one nikotynę, ale ta sama w sobie nie powoduje raka.

Palenie tytoniu szkodzi również osobom z otoczenia palaczy. W przypadku e-papierosów stężenie nikotyny w wydychanej parze jest zbyt niskie, by wpłynąć na zdrowie innych. Dlatego wapując nawet w zamkniętym pomieszczeniu, nie trujemy innych.

Co należy wiedzieć o e-papierosach

Pozytywne strony wapowania
Wybór e-papierosów ma także inne zalety – przede wszystkim nie generują one przykrego zapachu jak tradycyjne papierosy, których zapach wyczuwalny jest na skórze, włosach, czy ubraniu palacza. – Palacze, nawet gdy wychodzą na przysłowiowego dymka do palarni czy na powietrze, „przynoszą” zwykle ze sobą nieprzyjemny zapach tytoniu. W przypadku e-papierosa ten problem zupełnie znika, ponieważ wydzielana para ma przyjemny, delikatny aromat mówi Tomasz Gierczak, ekspert marki Vilt, producenta elektronicznych papierosów.

Budowa e-papierosa
Zaczynając przygodę z e-papierosem powinniśmy wiedzieć, jak one są zbudowane. Elektroniczny papieros składa się zazwyczaj z 3 elementów – baterii, zespołu grzewczego oraz clearomizera. Bateria jest podstawą każdego modelu i to na nią szczególnie trzeba zwrócić uwagę wybierając pierwszego e-papierosa. Jej moc powinna wynosić przynajmniej 650 mAh, a optymalnie – 1100 mAh. Dobre baterie posiadają dodatkowo system zabezpieczający przed niepożądanym włączeniem oraz zabezpieczenie atomizera przed nadmiernym przegrzaniem.

Kolejnym elementem e-papierosa jest zespół grzewczy, czyli miejsce, w którym znajduje się grzałka podgrzewająca liquid oraz wytwarzająca parę. Poprzez naciśnięcie przycisku na baterii, grzałka zaczyna podgrzewać płyn, dając możliwość jego inhalacji. Ostatni element to clearomizer, za pomocą którego dostarczamy liquid to zespołu grzewczego. Clearomizer zakończony jest ustnikiem.

Przeczytaj także:   BenQ: rewolucja eko monitorów full HD z podświetleniem LED

(RED/Vilt)

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]