Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

16/03/2015

Yamaha ponownie łączy światło i dźwięk

Yamaha wprowadza na polski rynek dwa nowe modele urządzeń z serii Relit: LSX-170 i LSX-70. W obu przypadkach celem było perfekcyjne połączenie oświetlenia z głośnikami, uatrakcyjniające przestrzeń, w której zostaną ustawione i pozwalające odkryć elegancki sposób słuchania ulubionej muzyki.

Mimo takiego samego charakteru, urządzenia opracowane zostały pod kątem różnych środowisk pracy. LSX-170 to konstrukcja przeznaczona do ustawienia na półce, model LSX-70 należy do grupy urządzeń przenośnych, a autonomię zapewnia mu wbudowany akumulator.

Model Yamaha LSX-170, dzięki swoim stosunkowo niedużym rozmiarom z łatwością mieści się na półce, a przy tym zapewnia mocne brzmienie. Pod oryginalną, stożkową osłoną, imitującą abażur, projektanci umieścili dwa skierowane do góry przetworniki: 90-mm niskotonowy i 30-mm wysokotonowy. Osłona wykonana jest z dwóch jednakowo zakrzywionych arkuszy stali – wytrzymałego i wartościowego pod względem akustycznym materiału.

Yamaha LSX-170

Zastosowanie metalowej siatki pozwoliło zachować półprzejrzystość, dzięki czemu nawet przy wyłączonym oświetleniu można dostrzec wewnętrzną formę. Uwagę przykuwa przede wszystkim stożkowa membrana pokryta aluminium i polerowana do momentu uzyskania lustrzanego efektu. Jej zadaniem jest dookólne rozpraszanie dźwięku i światła, a także zapewnienie LSX-170 oryginalnego wzornictwa. Ponadto membrana tworząc dwa pierścienie światła odzwierciedla rozchodzący się okrąg dźwięku. Źródłem światła jest 11 diod LED, z których sześć rozlokowanych wokół podstawy urządzenia tworzy świetlny efekt halo.

LSX-170, podobnie jak mniejsza Yamaha LSX-70, obsługuje technologię Bluetooth aptX. Dzięki temu użytkownik może z łatwością przesyłać muzykę z dowolnego urządzenia bezprzewodowego kompatybilnego z tą technologią. Co więcej, dzięki kodekowi aptX do uszu słuchaczy dociera wysokiej klasy dźwięk charakteryzujący się jakością zbliżoną do CD.

Druga z nowości, model LSX-70, jest najbardziej kompaktową konstrukcją z serii Relit i dzięki temu z łatwością sprawdza się w roli urządzenia przenośnego. Cylindryczna obudowa o średnicy 94 mm skrywa wbudowany akumulator o pojemności 2900 mAh, umożliwiający pracę urządzenia nawet przez osiem godzin, oraz dwa przetworniki: umieszczony w podstawie 55-mm niskotonowy i znajdujący się w górnej części wysokotonowy o średnicy 40 mm. Ten drugi współpracuje ze stożkową membraną, która podobnie jak stożkowe membrany w LSX-170 służy do dookólnego rozpraszania dźwięku i światła. Źródłem oświetlenia są cztery diody LED
z 5-stopniową regulacją jasności świecenia. Ekskluzywny charakter modelu LSX-70 podkreśla wykończenie wysokiej jakości materiałami – metalową siateczką w górnej części oraz sztuczną skórą w pobliżu podstawy. Poglądowa cena modelu LSX-70 wynosi 1399 zł. Większą konstrukcję, LSX-170, Yamaha wyceniła na 2149 zł.

Przeczytaj także:   Router NETGEAR Centria - centrum multimedialnego domu

Yamaha LSX-70

(RED)


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   ANTEC debiutuje na rynku akcesoriów audio do urządzeń mobilnych (video)

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   EDIMAX EW-7822PIC – najszybsza karta sieciowa PCI

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku