Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

09/04/2015

Wszystkie rekordy Intel Extreme Masters Katowice 2015

Ponad 1 000 000 widzów na Twitch.tv w jednym momencie, ponad 100 000 fanów e-sportu w katowickim Spodku i ponad 26,7 mln godzin spędzonych na streamie – ESL i Intel podsumowują Intel Extreme Masters 2015, jeden z największych e-sportowych weekendów w historii.

Podczas tegorocznej edycji Intel Extreme Masters katowicki Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe odwiedziło ponad 104 000 fanów e-sportu z całego świata, którzy swoim dopingiem wspomagali graczy i drużyny. Trzeciego dnia tego wydarzenia transmisje wideo z IEM i ESL One na Twitch.tv – platformie będącej liderem w dziedzinie transmisji w świecie gier – zgromadziły ponad 1 000 000 unikalnych oglądających w tym samym czasie. Uruchomionych zostało ponad 73 milionów sesji na wszystkich streamach, podczas których wyłoniono pięciu mistrzów w czterech różnych grach w ramach takich turniejów jak Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Legendary Series i Intel Challenge Katowice. Wszystkie odbywające się na IEM Expo 2015 zawody pobiły dotychczasowe rekordy ESL pod względem oglądalności w swoich kategoriach.

Fani League of Legends, StarCraft II, Counter-Strike: Global Offensive i Hearthstone: Heroes of Warcraft pobili rekordy nie tylko podczas transmisji na żywo, ale także na Youtube. Kanał ESL w tym serwisie cieszył się ogromną popularnością. Filmy oglądano w sumie przez ponad miliard minut, a materiały z Katowic obejrzano ponad 5 milionów razy w dziesięć dni po evencie. – To niesamowite widzieć, jaką drogę w ciągu pięciu lat pokonało Intel Extreme Masters – od bycia pobocznym wydarzeniem dla targów i konwentów do stania się samodzielnym mainstreamowym wydarzeniempowiedział Michał Blicharz, Managing Directors ds. Pro Gamingu w ESL.To ogromna zmiana, która pokazuje niesamowity wzrost kulturalny dla całego esportu wraz ze stałym, wysokim poziomem oglądalności, który może rywalizować z największymi wydarzeniami sportowymi.

Intel_Extreme_Masters_podsumowanie

(RED/Intel)

Przeczytaj także:   Kingston HyperX Limited Edition Black i HyperX Black Fan już na rynku

Techcity na Facebooku