Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/04/2015

Wyprowadził kryptowaluty BitCoin o wartości 85 tys. złotych

Małopolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości zatrzymali 28-latka, który nielegalnie wyprowadził kryptowaluty BitCoin o wartości 85 tys. złotych z serwisu internetowego. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa komputerowego.

W marcu ubiegłego roku policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Krakowie zostali zawiadomieni przez jeden z polskich serwisów internetowych zajmujący się usługami wymiany kryptowalut, że nieznany sprawca przez manipulację zapisów w systemie informatycznym serwisu nielegalnie wyprowadził kryptowaluty BitCoin i LiteCoin o łącznej wartości ponad 85 tys. złotych.

Na podstawie otrzymanych informacji policjanci rozpoczęli namierzanie sprawcy. Ustalono, że jest nim 28-letni Rafał W., który miał zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie powiatu olkuskiego.

Zebrany materiał procesowy wykazał, że sprawca (informatyk, programista i administrator serwerów) interesował się lukami w zabezpieczeniach serwisów internetowych zajmujących się handlem kryptowalutami, w których posiadał konta do obsługi swoich wirtualnych portfeli. Sprawca w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych, trudnił się także handlem peryferii komputerowych służących do budowy „koparek” (maszyn o dużej mocy obliczeniowej służących do generowania kryptowalut), a w wolnych chwilach udzielał się na forach internetowych, pomagając internautom wdrażać się w tematy związane z obrotem kryptowalut. Sprawca założył fikcyjne dane m.in. konto bankowe oraz kilka kont na giełdach bitcoinowych, chcąc zakryć prawdziwą tożsamość.

Postępowanie kilka dni temu zostało zakończone, Prokuratura Rejonowa w Olkuszu przesłała do Sądu Rejonowego w Olkuszu materiały postępowania i akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi.

Wyprowadził kryptowaluty BitCoin o wartości 85 tys. złotych

(RED/KWP)

Przeczytaj także:   Nowy ZenBook ASUSA – jeszcze bardziej mobilny

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19, kolejnych restrykcji i obostrzeń związanych z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. A przed nami święta i Nowy Rok, tradycyjnie okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   PKO BP […]

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Nowe telewizory plazmowe Panasonic na polskim rynku

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   MODECOM XINO Z46 X4+ – godny następca

Techcity na Facebooku