Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

16/04/2015

Wystarczy powiedzieć: “Ok Google”

Wszyscy kojarzymy hasła takie jak np.: „Sezamie otwórz się!”. Do grona tych haseł powoli dochodzi „Ok Google”, dzięki któremu odblokujemy nasz telefon.

Wieści o interesujących nowościach jakie chce wprowadzić Google zaczęły pojawiać się już na początku marca. Początkowo wielu ekspertów nie było przekonanych co do trafności pomysłu, ani możliwości go zrealizowania. Według portalu Android Police niektórzy użytkownicy korzystający ze smartfonów opartych na systemie operacyjnym Google’a już mogą korzystać z usługi Trusted Voice.

Funkcja polega na nagraniu próbki swojego głosu wymawiając „Ok Google”. Hasło jest analogiczne do hasła „Ok Glass” w urządzeniu Google Glass. System rejestruje nasz głos i zapamiętuje. W ten oto sposób, aby odblokować telefon, należy wymówić frazę. Na razie nie ma informacji czy korzystający z usługi będą mogli zmienić hasło na inne niż wymienione.

Innowacyjna metoda odblokowywania telefonu za pomocą głosu może stanowić konkurencję dla innych dostępnych mechanizmów takich jak: czytnik linii papilarnych, rozpoznawanie twarzy, wykrywania kontaktu z ciałem czy wybranie zaufanego miejsca i urządzenia łączonego np. przez Bluetooth.

ok_google_voice_search

Od razu w sieci pojawiła się informacja ostrzegająca użytkowników, że nie jest ona bezpieczniejsza od innych metod odblokowywania telefonu. Rzeczywiście istnieje ryzyko, że ktoś będzie próbował oszukać system i podszyć się pod właściciela nagrywając jego głos. Jednak myśl o tym, że Google ciągle pracuje nad udogodnieniami dla swoich użytkowników dbając o ich swobodę, bardzo cieszy. Sądzę, że pomimo pewnych niebezpieczeństw rozwiązanie to znajdzie swoich sprzymierzeńców.zapewnia Tomasz Orzechowski Grupa, CEO GRUPA 365NET.

(RED)

Przeczytaj także:   Dzięki niemu SMS ma limit 160 znaków

Najlepsze bajki i filmy dla dzieci w CDA Premium

CDA Premium to jedna z najpopularniejszych platform z filmami w Polsce. Rodzimy serwis VOD nie oddaje pola największym i poczyna sobie bez kompleksów, a w niektórych kategoriach filmów wydaje się być  bezkonkurencyjny. Tak jest na przykład z kinem familijnym. A że przez epidemię czeka nas długie siedzenie w domach (skumulowana przerwa świąteczno-noworoczna i ferie) , […]

Według ostatnich spekulacji Google może stracić więcej niż Huawei

Zaskakujące spekulacje Huawei mogą być koszmarem dla jednego z gigantów – Google. Drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie ogłosił „walkę” z systemem Android. Do tej pory Google był dość ambiwalentny – Stany Zjednoczone ograniczyły dostęp Huawei do najlepszych chipsetów, sygnalizując gwałtowny spadek liczby ich urządzeń w kraju. To jednak może się wkrótce zmienić. […]

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Techcity na Facebooku