17/04/2015

Za YouTube’a trzeba będzie płacić

W ubiegłym tygodniu mocnym echem odbiła się wieść o wprowadzeniu opłat za korzystanie z usług serwisu YouTube. Czy chodzi o opłatę stałą, za wszystkie usługi czy tylko za wybrane?

Miliardy użytkowników YouTube’a zdziwiło się na wieść o wprowadzeniu płatności za usługi, które do tej pory były dostępne za darmo. Chodzi jednak o usługę PREMIUM. Według informacji chodzi o kwotę 10$ miesięcznie, dzięki której możemy wyłączyć reklamy, korzystać z zapisywania filmów offline oraz uzyskać dostęp do oryginalnych treści dostępnych tylko dla użytkowników, którzy zapłacą comiesięczny abonament.

Jak ta sytuacja wygląda ze strony Google’a? Przede wszystkim chodzi o całkowitą modernizację portalu YouTube. Eksperci twierdzą, że pomimo swej popularności YouTube nie przynosi dochodów, ale też nie ponosi strat. Faktem jest jednak, że wychodzi na przysłowiowe – ZERO. Czy jednak tego oczekują administratorzy serwisu? Pomysłów, jak wszyscy wiemy, było już mnóstwo na możliwość zaktywizowania użytkowników do płacenia za korzystanie z legendarnego już portalu, np.: YouTube Music Key, który był powiązany z Google Play Music, co miało na celu wprowadzenie opłat za korzystanie z Playlist.

youtube-logo

Można obawiać się, że niewielu użytkowników będzie chętnych do skorzystania z usługi PREMIUM serwisu YouTube. Bierze się to przede wszystkim z przyzwyczajenia użytkowników do dostępu do darmowego serwisu. Zapewne przerywanie piosenek reklamami w trakcie odtwarzanie wywoła niezadowolenie wśród korzystających z portalu. Z drugiej jednak strony za przykład może uchodzić Spotify, który od początku swej działalności wprowadził dwie usługi – darmową i płatną PREMIUM. Jeśli ktoś nie ma ochoty słuchać reklam to wykupuje pakiet PREMIUM. Użytkownicy tej usługi byli poinformowani o takiej możliwości od samego początku i chwalą sobie do dziś takie rozwiązania jak wykup abonamentu za dostęp bez reklam. mówi Karolina Kowacka z Grupy 365 NET.

To kolejny eksperyment ze strony Google’a i YouTube’a. Być może ten okaże się być trafnym. Wprawdzie suma wydaje się być (prawie) symboliczna, ale administratorom na pewno pomogłaby w utrzymaniu serwerów, domen i innych rzeczy tworzących portal, które pochłaniają ogromne sumy pieniędzy. Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń i rezultaty z tego pomysłu.

(RED)

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

JustWatch: Netflix pozostaje zdecydowanym liderem

JustWatch, międzynarodowy przewodnik po serwisach streamingowych, przygotował krótki raport na temat sytuacji na rynku serwisów SVOD w Polsce w 2021 roku. Udziały w rynku SVOD w III kwartale 2021 roku Podczas, gdy Netflix pozostaje zdecydowanym liderem rynku w Polsce, HBO Go zyskało w III kwartale 1% udziału w rynku i umocniło swoją pozycję na drugim […]

Udostępnij ten artykuł...