12/05/2015

Coffeestrap – ucz się języków za darmo, rozmawiając z innymi

Pomysłów i metod na naukę języków obcych jest niemal tyle, co uczących. Ale jedno jest pewne, nic nie zastąpi kontaktu z żywym językiem i konwersacji z prawdziwymi ludźmi. I właśnie to zapewni Ci Coffeestrap, nowy projekt umożliwiający nawiązanie kontaktu z osobami z całego świata i rozmowę w wybranym języku. W dodatku za darmo.

Idea

Założenie jest bajecznie proste. Znajdź osoby, które mówią w języku którego chcesz się nauczyć, nawiąż z nimi kontakt i rozmawiaj. Ty z kolei możesz zrewanżować się tym samym i pomóc komuś w szlifowaniu języka którym płynnie się posługujesz. Bez gramatyki i nudnych ćwiczeń, czysta konwersacja o sprawach i tematach o których Ty i Twój rozmówca (rozmówcy) chcecie rozmawiać. To nie tylko możliwość nauczenia się języka bądź jego udoskonalenie, to także możliwość poznania nowych osób i nowych kultur.

Oczywiście nie jest to rewolucyjna idea, podobne narzędzia są już dostępne, ale Coffeestrap imponuje świeżością, ładnym interfejsem, prostotą w użyciu, no i tym, że jak deklarują twórcy „jest i będzie za darmo”.

CoffeeStrap_1

Jak to działa?

Wejdź na stronę Coffeestrapwww.coffeestrap.com – i zarejestruj się używając maila bądź swojego konta na Facebooku. Zaznacz jaki język znasz oraz jakiego chcesz się uczyć. I to wszystko. System sam wskaże Ci listę osób, których szukasz, a Ty możesz wybrać spośród nich. Prawda, że proste?

Wszystko odbywa się oczywiście w trybie rzeczywistym, w końcu jest to prawdziwa konwersacja. Twórcy zadbali również o aplikację mobilną i synchronizację między urządzeniami. Duży plus. Niestety póki co jest tylko wersja na Androida, użytkownicy iOS muszą poczekać.

CoffeeStrap_2

Wrażenia ogólne

Coffeestrap jest bardzo intuicyjne i proste, a jednocześnie bardzo ładnie zaprojektowane. To ten rodzaj stron i aplikacji z których korzysta się z dużą przyjemnością. Coffeestrap skupia się na najważniejszej rzeczy, czyli na umożliwieniu użytkownikom kontaktu i prowadzenia konwersacji w taki sposób, by wszystkie dodatkowe funkcje nie przesłoniły tej najważniejszej – rozmowy. Coffeestrap jest rozwiązaniem darmowym!

Na koniec łyżka dziegciu w tej beczce miodu ;) Lista języków, szczególnie gdy wybieramy język który znamy, jest ograniczona, nie ma np. polskiego. Poza tym aplikacja mobilna została przygotowana tylko dla posiadaczy Androida. Ale jest to projekt nowy, któremu trzeba dać szansę i trochę czasu.

Coffeestrap – www.coffeestrap.com

(RED)

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...