12/05/2015

Coffeestrap – ucz się języków za darmo, rozmawiając z innymi

Pomysłów i metod na naukę języków obcych jest niemal tyle, co uczących. Ale jedno jest pewne, nic nie zastąpi kontaktu z żywym językiem i konwersacji z prawdziwymi ludźmi. I właśnie to zapewni Ci Coffeestrap, nowy projekt umożliwiający nawiązanie kontaktu z osobami z całego świata i rozmowę w wybranym języku. W dodatku za darmo.

Idea

Założenie jest bajecznie proste. Znajdź osoby, które mówią w języku którego chcesz się nauczyć, nawiąż z nimi kontakt i rozmawiaj. Ty z kolei możesz zrewanżować się tym samym i pomóc komuś w szlifowaniu języka którym płynnie się posługujesz. Bez gramatyki i nudnych ćwiczeń, czysta konwersacja o sprawach i tematach o których Ty i Twój rozmówca (rozmówcy) chcecie rozmawiać. To nie tylko możliwość nauczenia się języka bądź jego udoskonalenie, to także możliwość poznania nowych osób i nowych kultur.

Oczywiście nie jest to rewolucyjna idea, podobne narzędzia są już dostępne, ale Coffeestrap imponuje świeżością, ładnym interfejsem, prostotą w użyciu, no i tym, że jak deklarują twórcy “jest i będzie za darmo”.

CoffeeStrap_1

Jak to działa?

Wejdź na stronę Coffeestrapwww.coffeestrap.com – i zarejestruj się używając maila bądź swojego konta na Facebooku. Zaznacz jaki język znasz oraz jakiego chcesz się uczyć. I to wszystko. System sam wskaże Ci listę osób, których szukasz, a Ty możesz wybrać spośród nich. Prawda, że proste?

Wszystko odbywa się oczywiście w trybie rzeczywistym, w końcu jest to prawdziwa konwersacja. Twórcy zadbali również o aplikację mobilną i synchronizację między urządzeniami. Duży plus. Niestety póki co jest tylko wersja na Androida, użytkownicy iOS muszą poczekać.

CoffeeStrap_2

Wrażenia ogólne

Coffeestrap jest bardzo intuicyjne i proste, a jednocześnie bardzo ładnie zaprojektowane. To ten rodzaj stron i aplikacji z których korzysta się z dużą przyjemnością. Coffeestrap skupia się na najważniejszej rzeczy, czyli na umożliwieniu użytkownikom kontaktu i prowadzenia konwersacji w taki sposób, by wszystkie dodatkowe funkcje nie przesłoniły tej najważniejszej – rozmowy. Coffeestrap jest rozwiązaniem darmowym!

Przeczytaj także:   GALAXY A5 i GALAXY A3 już dostępne w Polsce

Na koniec łyżka dziegciu w tej beczce miodu ;) Lista języków, szczególnie gdy wybieramy język który znamy, jest ograniczona, nie ma np. polskiego. Poza tym aplikacja mobilna została przygotowana tylko dla posiadaczy Androida. Ale jest to projekt nowy, któremu trzeba dać szansę i trochę czasu.

Coffeestrap – www.coffeestrap.com

(RED)

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]