Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/05/2015

Kruger&Matz EAGLE975 – niezły polski tablet

Polska marka Kruger&Matz znana na rynku z urządzeń mobilnych oraz sprzętu audio postanowiła odświeżyć serię tabletów o przekątnej 9.7”. Wczoraj zadebiutował EAGLE975 – całkiem nowy produkt.

EAGLE975 to pierwszy w ofercie Kruger&Matz tablet oparty o czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3736F taktowany zegarem do 2,16 GHz i wspomagany przez układ Intel HD Graphics. Płynną pracę urządzenia wspiera 2GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne 32 GB za pomocą karty pamięci. Nowy tablet od Kruger&Matz pracuje w oparciu o system Android 4.4 KitKat.

Ekran 9.7” posiada rozdzielczość 2048x1536px. Obudowa tabletu skrywa też slot na kartę SIM, dzięki któremu można korzystać z Internetu bez podłączania dodatkowych modemów zewnętrznych. Dzięki przedniej kamerze 2Mpix, można rozmawiać ze znajomymi na czatach video. Za pomocą wyjścia miniHDMI tablet można połączyć z telewizorem, by na dużym ekranie cieszyć się ulubionymi filmami lub grami, a Bluetooth 4.0 umożliwi bezprzewodowe łączenie z urządzeniami zewnętrznymi i szybkie przesyłanie danych. EAGLE975 posiada też wbudowany odbiornik GPS, dzięki któremu można łatwo określić poszukiwaną lokalizację.

Tablet Kruger&Matz EAGLE975

Tablet EAGLE975 jest bardziej smukły i poręczny, niż dostępne na rynku dużo droższe urządzenia, charakteryzujące się równie dobrym wyświetlaczem. Aluminiowa obudowa w kolorze białym, podkreśla elegancki styl urządzenia. Dodatkowo nie zajmuje dużo miejsca w torbie czy plecaku, za to dzięki baterii o pojemności 8000 mAh gwarantuje wiele godzin nieprzerwanej pracy. Cena detaliczna tabletu: 749 zł.

(RED)


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku