27/05/2015

Ponad 1,7 mln urządzeń mobilnych zniszczonych przez zwierzęta domowe

Według badań właściciele psów, kotów i innych pupili w Polsce wydali na wymianę i naprawę urządzeń mobilnych ponad miliard złotych w ciągu ostatnich pięciu lat.

Domowe zwierzęta mogą być zagrożeniem dla naszych urządzeń mobilnych. Z analiz firmy SquareTrade wynika, że zwierzęta domowe zniszczyły ponad 1,7 milionów urządzeń w Polsce w ciągu ostatnich 5 lat. Właściciele pupili w 13 krajach europejskich stracili w sumie ponad 8 milionów urządzeń i wydali ponad 6 miliardów zł. Tylko w Polsce wydaliśmy ponad miliard złotych na naprawę szkód po naszych ulubieńcach. Najczęstszą przyczyną zniszczeń urządzeń mobilnych przez zwierzęta jest pogryzienie – 75%. Pupile najczęściej niszczą laptopy – 50 %, smartfony – 31% i tablety – 19%.

Z naszych badań wynika, że w niemal jednym na pięć gospodarstw domowych w Polsce pupile zniszczyły laptop, smartfon lub inne urządzenie mobilne – dwa razy więcej niż w Niemczech – powiedział Kevin Gillan ze SquareTrade.Oznacza to, że nasze pupile często robiły sobie gryzak za kilkaset złotych – z urządzenia, bez którego trudno nam funkcjonować. – dodaje Gillan.

Ponad 1,7 mln urządzeń mobilnych zniszczonych przez zwierzęta domowe

(RED)

Udostępnij ten artykuł...