Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/05/2015

Sprawny system IT to gwarancja skuteczności przedsiębiorstwa

Sprawny system IT jest podstawą kontroli przepływu informacji w przedsiębiorstwie. Wspiera planowanie i optymalizację wszystkich procesów, dlatego jest jednym z elementów, na którym firma nie powinna oszczędzać. Z biegiem czasu i rozwojem firmy potrzebne będą bardziej skomplikowane funkcje oraz analizy, dlatego warto wybrać system z możliwością indywidualnego modyfikowania.

Jak wybrać i czym się kierować przy wyborze
Przy wybieraniu systemu ERP, należy zwrócić uwagę na kilka elementów, które wpływają na optymalizację procesów w firmie. Przede wszystkim będzie to efektywne zarządzanie zamówieniami i planowaniem produkcji. Równie ważna będzie analiza procesów biznesowych czy monitorowanie, przesyłanie oraz śledzenie przepływu informacji wewnątrz organizacji. W przypadku dostawców logistycznych, te typowe biznesowe korzyści nie są jednak wystarczające, by usprawnić przebieg zadań od momentu zamówienia do załadunku przesyłki. Tutaj usługodawca będzie chciał również mieć nadzór nad stanem magazynowym zasobów czy ograniczeniach i przestojach linii produkcyjnych, kosztów utrzymania zapasów, kosztów produkcji oraz błędów w rejestrach danych. Dlatego istotne jest by wybrany system IT miał możliwość komplementarnego uzupełnienia wybranych wcześniej funkcji.

Sprawny system IT to gwarancja skuteczności przedsiębiorstwa

Firmy logistyczne wybierają różne systemy, począwszy od rozwiązań dedykowanych bądź autorskich. Specyfika oferowanych usług, wymaga modułów takich jak, kontrolowanie i nadzorowanie ruchu taboru (GPS) oraz przesyłek (ang. Track & Trace), które umożliwią śledzenie przesyłki i natychmiastowe uzyskanie informacji o jej statusie.komentuje Sławomir Woźniak, Dyrektor Sprzedaży SOOT.pl. Przydatna jest również wiedza o innych oddziałach terenowych, dlatego dobrym wyjściem jest intranet, gdzie może znajdować się opis procedur czy zasad dotyczących niestandardowej obsługi klientów.

System szyty na miarę
Ze względu na specyfikę branży TSL, często systemy ERP typowo biznesowe, wspierane są przez inne, które posiadają logistyczne moduły. Mogą one usprawniać procesy zbierania i składania ofert czy dokumentów ułatwiając tworzenie własnych baz danych oraz archiwizowania dokumentacji. Firmy logistyczne inwestują w systemy, które pomogą im spełniać oczekiwania klientów. Poza ceną, to szybkość wykonania usługi jest dla większości najważniejsza. Dlatego sprawne rozwiązania systemowe, których funkcjonalność skupiona jest w jednym interfejsie programu, niosą dla przedsiębiorstwa największe korzyści.

Przeczytaj także:   Galaxy Tab już na polskim rynku

(RED)


Najlepsze bajki i filmy dla dzieci w CDA Premium

CDA Premium to jedna z najpopularniejszych platform z filmami w Polsce. Rodzimy serwis VOD nie oddaje pola największym i poczyna sobie bez kompleksów, a w niektórych kategoriach filmów wydaje się być  bezkonkurencyjny. Tak jest na przykład z kinem familijnym. A że przez epidemię czeka nas długie siedzenie w domach (skumulowana przerwa świąteczno-noworoczna i ferie) , […]

Według ostatnich spekulacji Google może stracić więcej niż Huawei

Zaskakujące spekulacje Huawei mogą być koszmarem dla jednego z gigantów – Google. Drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie ogłosił „walkę” z systemem Android. Do tej pory Google był dość ambiwalentny – Stany Zjednoczone ograniczyły dostęp Huawei do najlepszych chipsetów, sygnalizując gwałtowny spadek liczby ich urządzeń w kraju. To jednak może się wkrótce zmienić. […]

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Techcity na Facebooku